czwartek, 16 sierpnia 2018

Droga kończy się w lesie - ważna inwestycja w Zawierciu nie zostanie zrealizowana

Okazuje się, że jedna z głównych inwestycji tego roku w Zawierciu, nie dojdzie do skutku. "Zachodnia obwodnica Zawiercia" nie zostanie dokończona. 

Ulica Inwestycyjna to jedno z ważniejszych i kluczowych przedsięwzięć które miało realizować Miasto Zawiercie. Droga przebiega już przez całą Strefę Aktywności Gospodarczej i aby maksymalnie spełniała swoją funkcję odciążenia miasta poprzez skierowania ruchu samochodów z trasy Myszków-Dąbrowa Górnicza, miała zostać połączona z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Władze miasta zapowiadały, że zostanie zostanie zrealizowana w 2018 roku. O tym mówił Marcin Wojciechowski w ostatnim wywiadzie dla OtoZawiercie.pl w listopadzie ubiegłego roku. Tak się jednak nie stanie.

Powodem jest brak pieniędzy. Początkowo, budowa miała zostać sfinansowana częściowo ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Środki nie zostały jednak przyznane. Wniosek o dofinansowanie odrzucono już na etapie oceny formalnej. Jednak jak mówił rzecznik poprzednio: "Gmina jest przygotowana na dokończenie budowy drogi. Ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego odcinka zależy od rozstrzygnięcia odwołania, które wniósł właściciel gruntu, przez które droga ma przebiegać".  

Jak jednak dowiedział się Portal OtoZawiercie.pl, ostatecznie Gmina nie jest w stanie sfinansować tej inwestycji. 

- Kontynuowanie przedmiotowej inwestycji w oparciu wyłącznie o środki własne jest niezwykle trudne finansowo biorąc pod uwagę nasz budżet. Gdybyśmy chcieli dokończyć drogę z pieniędzy gminnych trzeba byłoby ograniczyć lub nawet zrezygnować z wielu innych, mniejszych ale ważnych dla mieszkańców naszego miasta inwestycji. Będziemy kontynuowali prace związane z dokończeniem drogi do SAG niemniej musimy mieć wsparcie środkami zewnętrznymi. W najbliższym czasie składamy wniosek o dofinansowanie tej inwestycji - mówi teraz Marcin Wojciechowski w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl.

14 komentarzy:

 1. Zenua zenua zenua....a kiedy wozy i kunie przy galeryji

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma środków, bo muszą być "inwestycje przedwyborcze" w niektórych dzielnicach.

  OdpowiedzUsuń
 3. składacie wniosek ! a gdzieście byli do tej pory .ze braknie pieniędzy wiadomo było od początku zadania ...

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie co się stało, że wcześniej już po informacji, że nie będzie dofinansowania gmina "...była przygotowana..." a teraz nagle nie jest??? Czyżby przedstawiciele władz gminy kłamali czy nie umieją liczyć? Bo innej opcji nie ma

  OdpowiedzUsuń
 5. Jednej rzeczy nie zrobić porządnie za 4 lata..

  OdpowiedzUsuń
 6. panie Rotarski widzisz jak nas ciulano na radzie gospodarczej bajki bajki
  borowikowe bajki

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś to skojarzy? Villa Verde-basen, Rada Gospodarcza-Basen OSiR a raczej brak basenu. No ruszamy szare komórki

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby tak działały firmy to by splajtowały. Droga do lasu?! Prezes by poleciał a firma by upadła. Prywatnie da się to zrobić jak należy. A nasi rządzący? Nie ich pieniądze...A co ich tam... Nie potrafią NAWET poprawnie napisać wniosku...A potem nie potrafią liczyć czy stać ich na inwestycje? Po prostu tragedia. Płakać się chce jak to wszystko patrzę. Szykować taczki i wywozić takich na wyborach. Obudźcie się wyborcy, błagam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zenada i smiech na sali, kiedy w koncu ta wiocha Zawiercie zacznie sie choc troszke rozwijac,kiedy???

  OdpowiedzUsuń
 10. jak wszystko !!!! obiecany pod fontanną zebranym mieszkańcom i red.Mazankowi remont ulicy WYSZYŃSKIEGO i parking za przedszkolem nr.3 ,papa tylko obiecany ..centrum przesiadkowe LIPA nie takie miało być..prezydent spokoju

  OdpowiedzUsuń
 11. nawet logiczne ze droga jest w lesie przeciez wladcy urzeduja na ul.lesnej-:) padaka na maxxaaaaa

  OdpowiedzUsuń
 12. Najpierw drzwi do Narnii, teraz obwodnica do lasu! Brak pieniędzy, a na kampanie mają. Trzeba było oszczędzić już tych drzwi!

  OdpowiedzUsuń
 13. Trzeba zmienić władzę A tylko my możemy to zrobić

  OdpowiedzUsuń
 14. Przypomina mi to budowę domu piętrowego gdy ma się pieniądze tylko na parter...
  Pytanie po co nam droga do lasu? Porażka...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/