środa, 15 sierpnia 2018

W Strefie Aktywności Gospodarczej powstanie klinika dentystyczna

Nowi inwestorzy w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Jak się okazuje, jedną z nowych inwestycji w SAG będzie klinika dentystyczna.

Strefa Aktywności Gospodarczej istnieje już 12 lat. Na terenie strefy istnieją zakłady firm: Virtu, Aluron, AXA, Bud-Rem, Promar oraz Intercars. Strefa ma być atrakcyjna, ponieważ dla firm, które decydują się wybudować tam swoje zakłady, przysługują ulgi podatkowe. W uchwale Rady Miejskiej w sprawie ulg podatkowych, którą podjęto na wniosek prezydenta Witolda Grima, wskazano, że na ulgi mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zatrudnią nowych pracowników w oparciu o umowę o pracę i utrzymają poziom zatrudnienia. 

Niedawno Miasto Zawiercie sprzedało trzy działki przy ul. Podmiejskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Inwestycyjną.

- W sierpniu został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż trzech działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni liczącej ponad 3800 m2, którą zakupił nowy inwestor, czyli firma Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentica. Jak wynika z listu intencyjnego złożonego przez inwestora, na zakupionych działkach powstanie budynek kliniki dentystycznej. Inwestor deklaruje stworzenie 9 nowych miejsc pracy związanych z tą inwestycją, a rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić na początku przyszłego roku - powiedział dla OtoZawiercie.pl Wojciech Chrapek, specjalista ds. obsługi inwestora w Agencji Rozwoju Zawiercia.

Co jeszcze dzieje się w zawierciańskiej strefie? W marcu tego roku firma handlowo usługowa Makoba zakupiła dwie działki przy ulicy Podmiejskiej liczące ponad 4200 m2 powierzchni i jak się okazuje, ma utworzyć tam nowy warsztat samochodowy. Dzięki temu, mają powstać 3 nowe miejsca pracy. Rozpoczęcie robót budowlanych ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Nie wiadomo natomiast, co z firmami, które już zakupiły działki i miały już jakiś czas temu rozpocząć prace budowlane. Od dłuższego czasu mówi się o powstaniu łącznie 200-300 nowych miejsc pracy, jednak jak tłumaczy Wojciech Chrapek, nie wiadomo, kiedy konkretnie mogą ruszyć te przedsięwzięcia.

- Z informacji uzyskanych od naszych inwestorów, którzy zakupili działki w SAG wynika, że stan przygotowań nowych inwestycji przez poszczególne firmy jest na różnym etapie, bądź to na etapie przygotowania projektu, lub uzyskiwania uzgodnień i niezbędnych pozwoleń koniecznych do rozpoczęcia robót budowlanych - mówi Wojciech Chrapek.
to właśnie tu ma powstać nowa klinika dentystyczna w SAG

18 komentarzy:

 1. Cóż to za iwestycje 3 miejsca pracy czy 9! W strefie nie powinno powstawać małe g..., a zakłady zatrudniające minimum 100 osób. Ulgi podatkowe, a zysk żaden. Szkoda sprzedawanej ziemi na takie byle co, na pewno jest wiele działek tego typu poz strefą. Nie marnujcie terenów na byle co to nie inwestycje to drobna działalność gospodarcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie się zgadzam . Są jeszcze wolne działki .Proszę kupić i zatrudnić 300 osób . Życzę powodzenia .

   Usuń
  2. Zgadzam się

   Usuń
  3. Warsztat? To jakis żart chyba. A potem może fryzjer.

   Usuń
 2. Śmiech na sali!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. ta strefa to jeden wielki niewypał! na strefie skorzystali tylko biznesmeny mający układy w um.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt nie chce w Zawierciu inwestowac , to przyciągneli dentyste do strefy ekonomicznej..jaja :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdego inwestora należy szanować. Zapamiętaj to sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dzisiaj zaczynam szanować inwestora od bólu zęba,bo inaczej mógłby uciec na Pustynie Błędowską

   Usuń
 6. Każda, inwestycja powinna cieszyć, jednak... to jest kpina... Jeżeli nie będzie zmian personalnych w SAG to o inwestycjach i nowych miejsc pracy możemy sobie tylko pomarzyć... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Te 12 miejsc pracy łącznie... To mniej niż personel stacji paliw czynny całodobowo... Choć taka mała ilość pracowników, ale stacji paliw bym nie pogardził... Gdyż w Zawierciu paliwo bardzo drogie, w porównaniu do Katowic, czy nawet Siewierza...
  Konkurencji nie ma, i płacimy dużo....

  OdpowiedzUsuń
 8. jaki president takie inwestycje !!! a może to na sernik ? e to ta rada gospodarcza i każdy kacyk namaszczony do wyborów ? oni pilnują żeby tu była bieda ? bo czym większa tym mniej płacą i oni tu żądzą!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. wybory wybory wybory !!! a wybory to cuda i obietnice

  OdpowiedzUsuń
 10. To hest Strefa buaha buaha Tarnowo Podgorne miejsc pracy 4 razy wiecej niz mieszkancow.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzialem F16 na nowo galeryja...wciagnelo koparke-:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zawiercie miasto straconych szans-:(

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawiercie miasto dobrych układów !!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/