czwartek, 3 maja 2018

Zawierciańskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja! Za nami uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody odbyły się na placu Teodora Stosika pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Zawierciu.Na początek, po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał prezydent Witold Grim, który wygłosił swoje przemówienie. Następnie uczestnicy wysłuchali dwóch utworów w wykonaniu Aleksandry Płóciennik. Potem, ksiądz Jan Niziołek poprowadził modlitwę. Na zakończenie, duża ilość delegacji złożyła wiązanki kwiatów. Po zakończonych uroczystościach, część zgromadzonych udała się do bazyliki pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Mszę Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny.


Już dzisiaj, od godziny 16:00 na parkingu przy MOK odbędą się koncerty lokalnych grup. O godzinie 20:45 na scenie pojawi się gwiazda disco polo - zespół CamaSutra.Zobaczcie zdjęcia. 

1 komentarz:

  1. Grim jesteś PIERWSZYM od 35 lat który na święto nie pomalował w miescie przejść nie oznakowal drog i chodnikow ,jesli na to Cię niestać to dziekujemy p. prezydencie

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/