wtorek, 1 maja 2018

Majówka z OSiR i pochód pierwszomajowy w Zawierciu

Rozpoczęła się Zawierciańska Majówka 2018. Ulicami miasta przeszedł pochód pierwszomajowy, a na obiektach OSiR zorganizowano atrakcje sportowe.

Tradycyjnie, jak co roku, pod Urzędem Skarbowym rozpoczął się pochód pierwszomajowy. Został on zorganizowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. Swoje przemówienia wygłosili Grzegorz Kwiecień, Michał Myszkowski, Leszek Brzozowski oraz Arkadiusz Głowacki. Po tym uczestnicy złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą 100-lecie Polskiego Ruchu Robotniczego. Później przemaszerowali ulicami Zawiercia: Leśną, Moniuszki, Szymańskiego, Kościuszki i 3 Maja. Uczestnikom towarzyszyła orkiestra dęta. Pochód zakończył się pod tablicą upamiętniającą 18 kwietnia 1930 roku, tzw. "Krwawy piątek".

Równocześnie, o godzinie 10:30, na terenie stadionu 1000-lecia Państwa Polskiego rozpoczął się "bieg biało-czerwony". Mieszkańcy przebiegli przez koronę stadionu, która liczy około 560 metrów, z biało-czerwonymi flagami. Bieg zainaugurował obchody upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowano również tradycyjne wyścigi rowerowe, turniej piłkarski na boisku treningowym, a także oraz turniej unihokeja. 

Ciąg dalszy Zawierciańskiej Majówki już dziś popołudniu. O godzinie 16:00 na terenach rekreacyjnych w Zawierciu-Kromołowie rozpocznie się impreza plenerowa. Wystąpią lokalne zespoły i grupy artystyczne, a na zakończenie zagra zespół disco polo - Gesek.

Zobaczcie zdjęcia.
13 komentarzy:

 1. precz z komuną!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Precz z preczem!

   Usuń
  2. Hasło z Tytusa Romka i Atomka "precz z preczem" cały czas aktualne i bardzo trafne

   Usuń
  3. O, widzę tu fana Tytusa. Jakbym znał człowieka.

   Usuń
  4. Swój swego zawsze pozna :-)

   Usuń
 2. Komuchy ,jak wam nie wstyd?

  OdpowiedzUsuń
 3. Robactwo z SLD i NAW-zawierciańskie bydło komunistyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Myśli niektórych ludzi są tak płytkie,że nie sięgają nawet ich głowy" (Stanisław Jerzy Lec)

   Usuń
  2. Ciekawe dlaczego nie chodzisz do pracy 1 maja??? skoro tak komunę krytykujesz..

   Usuń
 4. Grim jesteś PIERWSZYM od 35 lat który na święto nie pomalował w miescie przejść nie oznakowal drog i chodnikow ,jesli na to Cię niestać to dziekujemy p. prezydencie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. starostwo tez nie oznacza dróg wystarczy przejechać sie w kierunku KLUCZY ..zenada i wstyd powiecie

   Usuń
  2. olewają NAS swoich wyborców ,mają nas za głupców wiec poco malować dbać !!! co innego się liczy,,WSTYD to mało powiedzieć

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/