wtorek, 8 maja 2018

Rozpoczął się remont placu zabaw w parku w Zawierciu

Wyczekiwana od lat modernizacja placu zabaw w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w końcu dochodzi do skutku. Wartość inwestycji to prawie milion złotych.
O tej inwestycji mówiło się od dawna. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że istniejący plac zabaw jest uszkodzony, stary i wysłużony. Niektóre urządzenia zdemontowano już w 2016 roku, ponieważ ich stan nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Na inwestycje mieszkańcy czekali długo. Teraz wreszcie inwestycja rusza.

Wczoraj, 7 maja, na plac weszli robotnicy. Przetarg wygrała firma Bud-Rem z Zawiercia oferując kwotę 956 tys. złotych brutto.

- Inwestycja ruszyła. Planujemy, że realizacja przedsięwzięcia zakończy się wraz z końcem czerwca bieżącego roku - przekazał dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski z Urzędu Miejskiego. 

W projekcie ujęto m.in 22 urządzeń zabawowych - m.in drabinki, mostki linowe, rura strażacka, zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele i piaskownica. Zamontowane zostaną również Plac zostanie podzielony na kilka stref - strefy do zabaw dla dzieci, do ćwiczeń na siłowni, a także strefa z grillem i stołem do ping ponga. Wyremontowana zostanie też wiata. Na placu zabaw zostanie wyłożona kolorowa, bezpieczna nawierzchnia, a także wyremontowane zostaną chodniki. Powstaną ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, a całość zostanie ogrodzona. Ciekawym elementem projektowanego placu zabaw będzie labirynt z żywopłotu. Wewnątrz labiryntu umiejscowione zostanie jedno z urządzeń zabawowych - piramida wspinaczkowa. 

Zobaczcie zdjęcia.


 

11 komentarzy:

 1. Kozak w necie p...a w świecie8 maja 2018 18:55

  Ze względu na wypoczywającą wronę przesunięto taśmę odgradzającą. Pytanie jest czy ze względu na to, że robotnicy dbają o zwierzęta, czy może dlatego że w wygranym przez Bud-Rem przetargu palce maczał Starosta Wrona?!

  OdpowiedzUsuń
 2. No i hejterzy? Zatkało kakao?? 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatkało? Chyba sobie żartujesz bo wielce szanowny pan RACZYŁ odnowić plac zabaw. Może omówimy sfere standardów mieszkań w Zawierciu (np TAZ) i co z tym zrobiło miasto hę?

   Usuń
  2. 2 lata trzeba żeby odnowić jeden plac zabaw ? To powód do dumy czy zażenowania ? wstyd !!!

   Usuń
 3. Nie wiem kto i w czym maczał paluchy ale jak zrobią ten plac zabaw w parku to będzie bardzo fajnie. Osobiście się cieszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli odbicie piłeczki w stylu: "a w kwestii placu zabaw to może pomówimy o TAZ"? Nie ośmieszaj się chłopino, włóż do butów intelektualną słomę i skończ z hejtem. Pozytywne myślenie i dostrzeganie potrzebnych inicjatyw to jest to czego nam trzeba. Jeszcze niedawno ty i tobie podobni psy wieszaliście, że obiecano nowy plac zabaw, a nic się z tym nie robi! Ale jak teraz się robi to źle? Na takich mądrali jak ty i tobie podobni sposobu nie ma, ale na szczęście to ty musisz ze sobą żyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecali, że będzie dwa lata temu a teraz to tylko i wyłącznie kiełbasa wyborcza, a TAZ powinno było być zrobione już dawno. Pieniądze jednak lepiej się wydawało na głupich kolarzy!!!

   Usuń
  2. Dziecko pokolenia neo , zebyś widział wirtualizacje to byś nie komentował nie wspomne juz kto to robi , koperta koperte podaje.

   Miasto rzuca ochłapy aby ludzie sie odj..... i tyle w temacie , macie obok siewierz , myszków itd........... Szkoda gadać połowa wsio zawiercie to kieleckie

   Usuń
 5. Wreszcie będziemy mieli plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, w naszym parku.
  Nasze pociechy będą mogły się wyszaleć...:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby był fajny i wypasiony

  OdpowiedzUsuń
 7. Te prace powinny rozpocząć się na początku marca a nie tak późno. Kto to organizuje?

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/