wtorek, 8 maja 2018

Spacer z historią pod hasłem: Perła architektury - osiedle TAZ

Rozpoczęła się akcja spotkań poświęconych historii Zawiercia. Dziś, 8 maja odbył się pierwszy Zawierciański Spacer z Historią. To akcja zainicjowana przez harcerzy z IV Szczepu Harcerskiego im. Batalionu Obrony Narodowej "Zawiercie". Tytuł dzisiejszego spotkania brzmiał "Perła XIX architektury - osiedle TAZ". Grupa kilkunastu osób przeszła ulicami Zawiercia razem ze Zdzisławem Kluźniakiem, historykiem Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej w Porębie, który wcielił się w rolę przewodnika. Uczestnicy akcji podążali od budynku dawnej "Resursy", przez Dom Rzemiosła aż do bazyliki pw. św. ap. Piotra i Pawła. Zdzisław Kluźniak przedstawiał ciekawe fakty związane z początkami osiedla, sposobem jego powstawania i postaciami, które miały duży wpływ na rozwój osiedla i miasta. 

To był dopiero pierwszy Zawierciański Spacer z Historią. Hasło kolejnego spotkania to "Śladem zawierciańskich pałaców". Odbędzie się on już w czwartek 10 maja o godzinie 16:15 i rozpocznie się pod Pałacykiem Erbego, czyli pod siedzibą Galerii Muzealnej Leszka Dutki.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiaj.4 komentarze:

 1. Chyba ktoś przesadził z tą perłą, nie widział nigdy zabytków, skoro stare budy nazywa perłami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za takimi "budami" kryją się ciekawe historie, jeśli ktoś nie ma do tego zamiłowania to trudno oczekiwać żeby to docenił ;)

   Usuń
  2. "Cudze chwalicie,swego nie znacie,sami nie wiecie co posiadacie".
   Całe osiedle TAZ jest wpisane do rejestru zabytków ze względu na unikalny układ i obiekty.

   Usuń
 2. W czwartek (10.V) czy w piątek (jak stoi w tekście)?

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/