wtorek, 2 stycznia 2018

Najpierw zlikwidowano "Kmicica", a teraz "Minusa"

Zlikwidowano drugi sklep tego samego właściciela w Zawierciu. Najpierw, w listopadzie 2016 zamknięto market "Kmicic", a teraz zlikwidowano sklep "Minus". Ponownie odbija się to szerokim echem.Pamiętamy sprawę z 2016 roku, kiedy zlikwidowano "Kmicica", czyli sklep przy ul. Blanowskiej, który był jednym z najdłużej funkcjonujących polskich sklepów w mieście. Duża część mieszkańców lubiła robić zakupy w tym miejscu - sklep cieszył się ogromną popularnością. 19 listopada 2016 market został zlikwidowany. Na drzwiach pawilonu pojawiły się kartki informujące o zakończeniu działalności. "Informujemy, że z powodu niezrozumiałych dla nas pozaekonomicznych decyzji zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Zawiercie" jesteśmy zmuszeni do zakończenia działalności handlowej w tym obiekcie" - takie oświadczenie wystosowali właściciele "Kmicica".

Wtedy przedstawiciele spółdzielni powiedzieli, że umowa podpisana na 10 lat ze spółką działającą pod firmą "Kmicic" B. Zamora i J.M. Wnuk, która była najemcą lokalu, wygasła, a pomimo tego firma nie chciała go opuścić. Spółdzielnia wystąpiła do sądu z pozwem o eksmisję. Po dwuletnim postępowaniu sądowym sąd orzekł eksmisję z lokalu i nakazał wydać go właścicielowi, czyli Spółdzielni. Spółdzielnia odzyskała lokal w stanie wymagającym jego generalnego remontu i modernizacji. Przekazała go firmie, która go wyremontowała i obecnie mieści się tam sklep "Spiżarnia". 

Teraz pojawia się kolejna sprawa. Sklep "Minus", który od wielu lat funkcjonował przy ul. Pułaskiego 7, został zlikwidowany. Należy on do tego samego właściciela, co Kmicic - pani Beaty Zamory. Dlaczego został zamknięty? 

- Lokal został oddany właścicielowi tj. Spółdzielni Mieszkaniowej "Zawiercie" po 10 letnim okresie najmu. Wymaga generalnego remontu całego budynku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dotychczasowy najemca nie starał się o przedłużenie umowy. Oferty najmu złożyły trzy firmy. Nowy najemca zostanie wybrany do 10 stycznia. Każda z ofert zawiera generalny remont będącego w bardzo złym stanie lokalu na koszt najemcy. Termin otwarcia nowego sklepu to kwestia najbliższych 3-4 miesięcy. Uzależnione jest to od aury pogodowej - powiedział w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Stanisław Sokół, prezes SM.

O komentarz poprosiłem Jana Zamorę, męża właścicielki sklepu.

- Pismo ze spółdzielni otrzymałem w sierpniu 2017 i dotyczyło ono wygaśnięcia umowy najmu. Było tam napisane: W związku z powyższym wzywamy do opróżnienia i zwrotu wyżej wskazanego lokalu na warunkach określonych w punkcie 10 umowy z dnia 8 lipca 2008 r w terminie do dnia 31 grudnia 2017 r. Po tym jak spółdzielnia usunęła nas z "Kmicica" i po otrzymanym piśmie dotyczącego "Minusa" jasne się stało, że nie mamy szans na przedłużenie umowy najmu, a twierdzenie Sokoła że nie złożyliśmy wniosku o zawarcie nowej umowy, jest co najmniej śmieszne - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Jan Zamora.

- Ja myślę, ze nadal jest to zemsta ludzi "starego układu" za referendum, które zorganizowałem ws. odwołania Ryszarda Macha w 2012 roku. Szkoda, że zlikwidowali firmę, która łącznie w obu sklepach zatrudniała 50 osób. Dlatego będę ubiegał się o fotel prezydenta Zawiercia, aby ten okropny, stary układ rozbić - komentuje dalej Jan Zamora. - Pierwsza złodziejska zasada: jeśli kradniesz i złapią cię za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Z prezesem Sokołem nie będę polemizował, gdyż nie mam zamiaru zniżać się do jego poziomu. Może postawię kilka pytań i kto chce niech sobie odpowie na nie: Czy według takich samych standardów SM Zawiercie odnosi się do wszystkich swoich najemców? Czy wobec wszystkich, którym kończy się umowa najmu wysyła się pisma wzywające na pięć miesięcy przed wygaśnięciem umowy o konieczności zwrotu lokalu? Dlaczego SM Zawiercie nigdy nie organizuje przetargów otwartych na najem lokali handlowych tylko wszystko odbywa się w zaciszu pokoju "bez klamki" tzn. gabinecie Sokoła? Ja nigdy nie słyszałem o przetargach otwartych, ale może się mylę. Jakie korzyści mają spółdzielcy SM Zawiercie, a jakie zarząd tejże spółdzielni z Sokołem na czele z umowy podpisanej w gabinecie "bez klamki"? Ja jestem człowiekiem dojrzałym i wiele w życiu widziałem i wiele miejsc na świecie zwiedziłem, i wiem, że najbardziej korzystne dla właściciela są przetargi otwarte  - powiedział w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Jan Zamora.


Co sądzicie o tej sprawie? 46 komentarzy:

 1. Ups, czyli w/g pana Zamory to sprawa polityczna? Zastanawiam się czy na tym odgrzewanym kotlecie referendalnym pan Jan dosunie do fotela prezydenckiego. Życzę powodzenia! Ale nie sądzę żeby zawiercianie łykali takie stare mięso i zagłosowali na pana. Co do sklepu to ten po kmicicu jest bardzo fajny, myślę że po minusie też taki będzie. Jeśli ma pan taką wizję Zawiercia jaką prezentowały pana sklepy to nie wróżę niczego dobrego mojemu miastu pod pana rządami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najemcy zostawili teraz drugi zgnojony sklep nadajacy się tylko na chlew i jeszcze maja czelność dmiec w rogi jacy to skrzywdzeni .. po Kmicicu został tylko smród i brud wszystko do remontu . nowy najemca po zrobieniu remontu otworzył sklep Spiżarnia tez POLSKI , ładny przestronny a przede wszystkim schludny i czysty ,warto by zapytać gdzie to był sanepid bo sklep minus wcale nie wygląda dziś lepiej. spółdzielnia nie ma pieniędzy na kosztowne remonty wiec aby nie obciążać swoich członków kosztami , słusznie szuka najemcy który po wykonaniu remontu na swój koszt będzie prowadził fajny przyjazny sklep dla mieszkańców.taki będzie na pewno po generalnym remoncie były już minus !!!! panie Zamora pan jest przesiąknięty nienawiścią do wszystkich co tylko maja inne zdanie jak pan a obrażanie ludzi to pan masz jak cieknący słowotok mamy nadzieje ze ktoś te pańskie obelgi i pomówienia wkrótce zatrzyma v

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie zapominaj że w tych dwóch sklepach były wolne niedziele pokaż mi drugi taki sklep .a jeśli chodzi o remont to jeśli spółdzielnie jest stać wybudować pasaż w centrum to na taki mały lokal pieniądze to pikuś i żeby było jasne nie jestem zwolennikiem pana zamory.

   Usuń
  2. wszystkie pawilony budowane przez SM są inwestycją za pieniądze przyszłych właścicieli

   Usuń
  3. Spółdzielnia nie ma pieniędzy na kosztowne remonty - taak oczywiście. Spółdzielnia robi remonty tam gdzie jej się podoba. Na malowanie korytarzy w bloku też nie ma pieniędzy ale już drogę do kościoła przy Wschodniej to wybuduje. Cuda wianki.

   Usuń
 3. CO ZLIKWIDOWANO ???? CZY ODDANIE SKLEPU PO ZAKOŃCZENIU UMOWY TO LIKWIDACJA ?? przecież jest już nowy sklep na miejsce Kmicica i to niezły !!! zapraszamy do SPIŻARNI polski sklep patriotyczny dobrze zaopatrzony . minus to był rzeczywiście minus mamy nadzieje ze spółdzielnia pokaże zdjęcia zrobione po przejęciu lokalu .A NOWY NAJEMCA PO REMONCIE POKAŻE JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ SKLEP OSIEDLOWY , SKLEP DO KTÓREGO MIESZKAŃCY BĘDĄ CHODZIĆ Z PRZYJEMNOŚCIĄ

  OdpowiedzUsuń
 4. ZLIKWIDOWANO ? co za wciągający tytuł redaktora przyciąga czytelników.. WIELKIE G nic nie zlikwidowali -SIEDZIELI PONAD 10 LAT I JUŻ SIĘ PRZYZWYCZAILI ZE TO MOŻE ICH WŁASNOŚĆ. NORMALNE ZGODNIE Z PRAWEM KONIEC UMOWY I DZIĘKUJEMY NORMALNE MOŻNA ? ALE NIE DLA GWIAZDY ZAWIERCIAŃSKIEJ POLITYKI A TERAZ MAMY DOPIERO SKLEP GODNY OSIEDLA dziękujemy za -SPICHLERZ-

  OdpowiedzUsuń
 5. Spółdzielnia ma prawo wyboru najemcy budynku z tym, że przetarg powinien być jawny. Nie trzeba komentować warunków w jakich prowadzone były Kmicic i Minus, bo komentarz nasuwa się sam. Jeśli ktoś chce kontynuować działalność to wynajmie inne miejsce, a nie biadoli o tym, jaka się stała krzywda.
  Kandydat na prezydenta to ten sam, co protestował przeciwko temu, aby zaistniała konkurencja wobec interesów.

  OdpowiedzUsuń
 6. A dlaczego nie ma nic o planowanej nowe galerii Handlowej na Wojska Polskiego? Na innych stronach internetowych są... artykuły o niej kilka dni temu ... a tu cisza i spokój... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnosząc się do tego pragnę poinformować, że nie podjąłem ponownego tematu galerii handlowej z powodu braku dostatecznej ilości informacji. Na dwóch innych zawierciańskich portalach internetowych ukazały się artykuły bez konkretnych informacji, zaciągniętych jedynie z ogólnego portfolio firmy. Przyzna Pani/Pan, że temat kolejnych inwestorów i planowanych rozpoczęć prac budowlanych był podejmowany w zawierciańskich mediach tak wiele razy i za każdym razem nic z tego nie wyszło, więc wolę poczekać na odrobinę konkretnych informacji, zanim poinformuję o tym czytelników. Jestem w kontakcie z przedstawicielem nowego inwestora obiektu handlowego przy ul. Wojska Polskiego, i gdy zdobędę choć trochę więcej informacji na ten temat to opublikuję artykuł. Póki co nadal zbieram materiały. Dbam o to, aby artykuły publikowane na Portalu były jak najbardziej rzetelne.

   Pozdrawiam serdecznie,
   Jakub Kosoń

   Usuń
 7. Spiżarnia, to jedna wielka porażka! Ciekawe komu się tak podoba! Może Panu Sokołowi! Większość moich znajomych i nie tylko omija ten sklep SZEROKIM LUKIEM!!! W Kmicicu kolejka po mięso i wędliny była podwójna a w SPIżarni mięsko świeżutkie - że aż czarne!! A na Zamorę będę głosowała i cała moja rodzina! Takich ludzi nam potrzeba.!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oczywiście autor Anonimowy bo to wstyd pisac takie bzdury.

   Usuń
 8. No akurat Spiżarnia ani za czysta, ani za dobra: pierwsze co dosłownie uderza jak się tam wchodzi, to okropny smród starego tłuszczu ze smażenia! Rozmumiem, że coś tam smażą (czy raczej odgrzewają) ale sądząc po zapachu to ten tłuszcz dostali w spadku po Kmicicu! Drugie okropne wrażenie robią te smażone udka i inne rzeczy leżące w zakrzepłej fryturze, wyglądają zawsze jak usmażone z tydzień wcześniej... ktoś to kupuje? Wybór jak wszędzie, z wyjatkiem chleba, owoców i warzyw, bo tu już wyboru praktycznie żadnego, ceny jak wszędzie... Byłoby nijako, gdyby nie ten smród starego przepalonego tłuszczu...

  OdpowiedzUsuń
 9. Do Anonima z godz. 22.25 - skoro tak cię cieszy to, że to POLSKI sklep, rozumiem, żeś patriotą niesamowitym. Tym bardziej należałoby pisać po polsku: słowo "DMIEĆ" nie istnieje w naszym języku. Polacy mówią po prostu "dąć". A polskie prawo nie przewiduje "zatrzymań" (ha ha! dobre) za "obelgi i pomówienia", co najwyżej karę grzywny a i to po zgłoszeniu sprawy przez poszkodowanego. Tak tylko wyjaśniam, bo ze stylu pisania wynika, że pisał jakiś niedawno sprowadzony Ukrainiec (nie urażając nikogo, chodzi mi tylko o składnie, znaki przestankowe i gramatykę...).

  OdpowiedzUsuń
 10. Ukrainiec tez człowiek ,dziękuje za nauki polskiego zapamiętam,ale czy to takie ważne ? wszystko co robi spółdzielnia jest dla niektórych bee a to za duzo będzie sklepów a to zabierze miejsca pracy innym itd. jakoś o nowych sklepach obok starostwa budowane w tempie expresowym cisza !!! łaskawość urzędników widać na każdym kroku budkę postawić w mieście to papiery papiery ,komisje z trzy i trwa a tu expres,,internetowi bossowie tez cisza temat slaby czy niebezpieczny ,spodobał mi się wykład na ten słowa,, zlikwidowano,, super ,,wyrzucono go ze szkoły czy przeniesiono go.sorki za gramatykę Ukrainiec tez człowiek ..a zatrzymać nie znaczy zamknąć

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile ludzi, tyle opinii:-) Każdy z tych sklepów miał i ma swoje wady i zalety. Jednak we wszystkich tych sklepach ogromnym plusem jest personel, przemiłe panie, które mrugną okiem kiedy czegoś nie należy brać ( przypadek w MINUSIE). Pan Zamora powiedział o 50 zwolnionych pracownikach, dlaczego nie powiedział, że Panie pracujące u niego musiały brać miesiąc urlopu bezpłatnego, po co ? Aby Pan Jan zmniejszył sobie koszty zatrudnienia pracownika. Każdy orze jak może, święci są tylko w niebie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możne kiedyś odważymy się powiedzieć prawdę o pracy w koncernie Z A JEŚLI CHODZI O 50 ZWOLNIONYCH ja jak i moje koleżanki znaleźliśmy zatrudnienie zarówno w tej tak podobno zlej spiżarni jak i innym sklepie pozdrawiam

   Usuń
 12. co za jaja był najemca skończyła mu się umowa więcej go nie chcą i tyle ..gdzie tu polityka czy inne tematy .wariujemy i dajemy się podpuszczać

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, ze wystarczy wejść w linka http://www.sm-zawiercie.pl/aktualnosci/233#!prettyPhoto i przekonać się jak Pani Beata Zamora jako właściciel sklepu inwestowała w "swój interes". Czy tak zachowuje sie właściciel sklepu, który dba o swoich klientów? Żywność, którą Państwo kupowali była przechowywana w takim brudzie, kurzu i pajęczynach. Uwazam, ze wlaścicielce sklepu powinno być bardzo wstyd za to co można zobaczyć na zdjęciach w linku. Żenujące!

  OdpowiedzUsuń
 14. Pan Z twierdzi ze jest barzdzo pokrzywdzony niech przypomni sobie jak traktował pracowników i ile ma na sumieniu.A co do 50 zwolnionych osób to 80 % ma juz inna prace.Miedzy innymi w super Naszym Polskim Sklepie Spiżarnia.Pozdrawiam serdecznie .

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda,ze przez polityczne zagrywki pana Zamory Sklep Spiżarnia jest zle opisywany przez zwolenników pana cierpiącego .Szkoda że jak był Kmicic nikt nie opisywał brudów tamtego sklepu a było co pisać.Żenujące!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Pan Sokół znany jest z "indywidualnego" traktowania swoich petentow w negatywnym znaczeniu tego slowa. Czynsze w spoldzielni zarzadzane przez niego sa cholendarne a czy to sklep czy osiedle czy blok mieszkalny nic sie nie zmienia od lat, moze poza nowym jakuzzi w domu Prezesa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całym szacunkiem , ale chyba Pan/Pani ma poważną wadę wzroku nie dostrzegając zmian na osiedlach , budynkach... a swoją drogą ciekawe czy pisząca osoba bywa u Pana Sokoła, że wie co ma w łazience. Ten komentarz sięgnął dna... powiem więcej MUŁU !!!

   Usuń
 17. Tylko kasy, tylko kasy....właścicielowi Kmicica i Minusa żal. Nikt chyba nie wątpi, że sklepy szły świetnie. Jak można przy takich zyskach, nie inwestować w lokal. Oba sklepy wyglądały jak z czasów PRL-u. Argument, że żal mu pracownic - śmieszny, jakoś ich nie żałował, jak pracowały u niego, totalny wyzysk. Bardzo dobrze, że spółnielnia zmienia najemców, Spiżarnia, po remoncie bardzo dobrze wyposażony i zaopatrzony lokal. Podobnie będzie z Minusem, zmiany, tylko na lepsze. Pracownice w więlszości pracują w Spiżarni, z Paniami z Minusa będzie pewnie podobnie. Spółdzielnia, w ostatnim czasie zmieniając najemców podnosi standardy swoich lokali, np. lokal na 3 Maja, po księgarni - nowocześnie i elegancko, coś się w końcu zmienia w tym mieście

  OdpowiedzUsuń
 18. Pana Zamore stac postawic sklep , terenów mamy mnostwo dookoła , poreszta jeszcze ma on inne sklepy po wsiach

  OdpowiedzUsuń
 19. Nigdy na takiego ćwoka nikt mądry nie zagłosuje, nawet na sołtysa się nie nadaje taki jełop uważający że jemu się wszystko należy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Te komentarze o głosowaniu na Zamorę to chyba on sam se tu wystrugał z anonima ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zamora- szef wszystkich szefów. Człowiek, który wszędzie widzi spiski, układy, machloje i inne możliwe afery. Panie Zamora, to sie leczy! Może czas w końcu wybrać sie do specjalisty i rozpocząć terapie? Możliwe, ze nie jest jeszcze za późno nawet dla Pana. Myślę, ze nikt nie chciałby wariata na Prezydenta. Zawsze lepiej jest obwiniać o swoje niepowodzenia innych ludzi, niż przyznać się do błędu.

  OdpowiedzUsuń
 22. proponuje dać spokój i nie zamieniać ,,oto Zawiercie ,, W BRUKOWIEC ZAWIERCIAŃSKI.......Zamora i jego sklepy co to gość by o nim tyle pisać mały człowiek podły człowiek i tyle ..pozdrawiam wszystkich w nowym Roku

  OdpowiedzUsuń
 23. Klient zawsze zdecyduje!!!! Takie kielby wyborcze beda sie pojawialy przed wyborami Wladcy korony krolow Zawiercia co zrobiliscie od 89 roku???bezrobocie mlodzi spier****takie miasteczko sypialnia Slaska...zero inwestycji ups sorry praca za minimum.....a galeryja ma byc...kiedys tez miala byc.przynajmniej igrzyska sa dla ludu sport znaczy sie....

  OdpowiedzUsuń
 24. Wygra sobie wybory na Prezydenta i odzyska sklepy.

  OdpowiedzUsuń
 25. W Zawierciu powinien byc prezydentem "ktos z zewnatrz"... Po prostu zenua od 89 korona krolow aby sie nahapac kasiora ku***kasiora oj Pan Ziobro sie tym zajmie oj zajmie

  OdpowiedzUsuń
 26. I co NAW-owcy - już na samą myśl, że Zamora wygrałby wybory jesteście posrani. Skończą się posadki, synekury, przywileje, dojenie publicznych pieniążków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla jednych się skończą,dla drugich się zaczną. Samo życie.

   Usuń
 27. Chyba tylko Zamora wierzy w to, ze mieszkańcy mogliby wybrać go na Prezydenta. Pierwszy by doił i otwierał sklepy z gnojem w środku. Bujną wyobraźnię ma ten nasz śmieszek Zamora 😊😊

  OdpowiedzUsuń
 28. Pan prezydent Grim wczoraj odwiedził opuszczony sklep były Minus za którym niektórzy tak tesknią, z informacji wiemy ze był wstrząśniety jedyne co powiedział to ..GDZIE BYŁ SANEPID ! .cieszy ze gospodarz miasta osobiscie przetnie plotki na temat ta fantastycznie prowadzonych sklepów przez p.Zamorów i zobaczył dlaczego prawowity gospodarz tj. SM. Zawiercie nie podjeła dalszej wspólpracy z tymi najemcami --dziekuje P.Prezydencie w imieniu tam kupujacych ,i oby nigdy więcej takich najemców

  OdpowiedzUsuń
 29. A pisałem ze zdane sklepy to gnój smród i ubóstwo !!! i my tam kupowaliśmy mięso i inne produkty .i jaka tu polityka ? dobrze by było żeby sanepid się obudził i sprawdził miejsca gdzie mieszkańcy kupują tj.sklepy i ich zaplecza

  OdpowiedzUsuń
 30. Skończmy ten temat z skrzywdzonym politycznie !!!!! Jakub zasuwaj do SM może pokażą Ci sklep od Środka zrobisz parę zdjęć i napiszesz dlaczego jak to pisałeś ZLIKWIDOWANO .kolejny sklep tym wspaniałym najemcom ,bądż wiarygodny -----------------------------------------------------------------------------

  OdpowiedzUsuń
 31. Zapraszam na stronę SM, są tam fotki ze sklepu Zamory po opuszczeniu. Syf i Go(zamoria). I ten burak i prostak chce zostać prezydentem Zawiercia. I jeszcze jedno, pisze ten kmiotek, że wiele zwiedził, wiem coś o tym. Zaraz po wyborach samorządowych przegranych przez niego pojechał na narty z Grimem, jego samochodem. Służę zdjęciem.Dziwię się redakcji, że wspiera tego gościa.

  OdpowiedzUsuń
 32. Sz.P. zamora!
  Nie wiem jakie ma Pan marzenia, ale zdecydowanie nie jest Pan osobą godną zaufania. Odkąd pamiętam sieje Pan zamęt wśród mieszkańców Zawiercia, ponieważ liczą się dla Pana wyłącznie własne korzyści. Kompletnie nie nadaje się Pan na stanowisko Prezydenta Miasta Zawiercie, gdyż jest Pan zbyt "głupi", nieodpowiedzialne i brak w Panu lojalności i odpowiedniego wychowania, co widać w Pana wypowiedziach. Proszę na wstępie ukształtować własną osobowość i dopiero myśleć o startowaniu na takie stanowisko.
  P.S. Popieram wypowiedzi mieszkańców Zawiercia, że Pana sklepy dawno temu powinny przejść kontrolę sanepidu!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. "Jak straszną namiętnością jest, drodzy bracia, zazdrość! Jest w tym grzechu dużo podłości, zdziczenia i ukrytej przewrotności czy wiarołomstwa. Zazdrośnicy truciznę swoich języków rozlewają wszędzie; nawet najbardziej doskonałe uczynki i cnoty bliźnich poddadzą krytyce i bezceremonialnym ocenom. Zazdrośnicy przypominają jadowite węże, które w najpiękniejszych kwiatach zbierają truciznę, a zioła służące leczeniu zamieniają w swoim organizmie na śmiercionośny jad. Zazdrość opluwa swoim jadem najlepsze nawet uczynki. Grzech zazdrości jest złośliwą radością z tego, że bliźni doznaje niepowodzenia czy jakiegokolwiek nieszczęścia. Przeklęta zazdrość toczy zaciętą, wewnętrzną wojnę przeciw człowiekowi, w którego duszy się lęgnie! Ach, bracia, z jaką gorliwością trzeba się pilnować, żeby ta ślepa namiętność nie zakorzeniła się w naszym sercu! Bo kiedy raz ogarnie ona duszę, niełatwo ją stamtąd usunąć!"?Św. Jan Maria Vianney/

  OdpowiedzUsuń
 34. Najpierw zlikwidowano CHLEW ..kmicic teraz ..minus ..dawno powinien to zrobić sanepid ale kontrole omijaja biznes rozdartych politykierów

  OdpowiedzUsuń
 35. zapraszamy do obejrzenie REMONTU tego co kiedyś nazywało sie ..kmicic.. WARTO

  OdpowiedzUsuń
 36. Co do sposobu zarządzania i estetyki powyżej opisywanych sklepów faktycznie pozostawało dużo do życzenia.
  Jeśli chodzi natomiast o sposób wyboru nowych najemców to jest nie do pomyślenia aby odbywało się to za zamkniętymi drzwiami (brak przetargów otwartych). Całkowity brak jakiegokolwiek nadzoru.
  Nie do pomyślenia jest że nowo wybudowane budynki usługowe przy ul. Sikorskiego i trzy nowe koło kościoła zostały sprzedane "sitwie" Zawierciańskiej jeszcze przed etapem projektowania. Ja nie widziałem żadnych przetargów, ogłoszeń informujących o sprzedaży w/w budynków usługowych.
  Pytanie: kto oprócz oczywiście nowych nabywców tu jeszcze zarabia?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jeszcze było mało to sklepy przed kościołem budują. Szkoda że nie w kościele. A może jeszcze na trawnikach między blokami bo przecież tyle miejsca się marnuje. Drogi dojazdowe też się remontuje tylko przy wybranych blokach i urządza tam parkingi nowe czy stawia nowe słupy oświetleniowe no ale do kościoła to spółdzielnia drogę między tymi pseudo pawilonami wybuduje. Też zapłacą za nią prywatni inwestorzy którzy będę prowadzić biznes na placu przed kościołem czy może jednak spółdzielnia.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/