niedziela, 10 grudnia 2017

Zniszczono figurkę Zuzanki w Zawierciu

Doszło do kolejnego aktu wandalizmu na zawierciańskim osiedlu Zuzanka. Uszkodzono figurkę znajdującą się na skwerze przy ul. Źródlanej.
Figurkę "Zuzanki" ustawiono na terenie między ulicami Źródlaną a Nowowierzbową rok temu. Miał to być pewnego rodzaju symbol osiedla. Według legendy, przed laty mieszkała tam dziedziczka o imieniu Zuzanka.

Ustawiona figura bardzo spodobała się mieszkańcom. Niestety, już w kwietniu 2017 roku doszło do kradzieży figurki, a także do jej uszkodzenia. Wandale przenieśli figurkę w inne miejsce, przy okazji niszcząc ją. Teraz ponownie zdewastowano rzeźbę. 

Od dwóch tygodni "Zuzanka" stoi bez głowy i z urwaną ręką. Nie wiadomo, kto jest sprawcą zdarzenia. W tym miejscu nie ma monitoringu miejskiego. Nie wiadomo też, kiedy rzeźba zostanie naprawiona.

Sprawa uszkodzonej figurki "Zuzanki" to nie pierwsza dewastacja na miejskich osiedlach. W zeszłym roku zniszczono dinozaury na osiedlu Stawki, które ustawione zostały przy ul. Blanowskiej.


 4 komentarze:

 1. Zawiercie debilami stoi po co coś ładnego skoro można to zniszczyć

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze to zostawić coś po sobie... Najłatwiej zostawić zniszczenie - jeśli kogoś stać jedynie na to, co może innego począć...

  OdpowiedzUsuń
 3. I jak ma coś ładnego powstać w Zawierciu skoro jakieś debile i żule rozwalają nam symbole i atrakcje Zawiercia?

  OdpowiedzUsuń
 4. wystarczy zamontowac kamere na rogu szkoły...czy szkoda kasy

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/