czwartek, 19 października 2017

W styczniu ruszy produkcja w nowym zakładzie Virtu w Zawierciu

Dziś, 19 października, przy ulicy Technologicznej w Zawierciu odbyła się duża uroczystość. Podsumowano 25 lecie funkcjonowania firmy Virtu i powiedziano o najbliższych planach.Podczas wydarzenia zaprezentowano dotychczasową działalność Grupy Virtu. Podsumowano też wszystkie osiągnięcia. Zrobił to dyrektor zarządzający, Grzegorz Cielecki, który w prezentacji powiedział także o najbliższych planach.


- Ten zakład będzie miał powierzchnię 15 tys. metrów kwadratowych, co w połączeniu ze starym zakładem, który ma 10 tys. mkw., da łącznie sumę 25 tys. mkw. Oznacza to, że nowy zakład będzie największym w tej kategorii w Polsce. Wartość tej inwestycji to 80 milionów złotych. Co jest bardzo ważne dla lokalnego rynku pracy, zakład da 130 nowych miejsc pracy. W połączeniu z obecnymi 680 etatami w macierzystym zakładzie, zatrudnimy łącznie ponad 800 osób - mówił Grzegorz Cielecki. 

Po tym wystąpieniu, starosta zawierciański Krzysztof Wrona i prezydent Witold Grim pogratulowali sukcesów i złożyli życzenia. Po części oficjalnej nastąpiła część networkingowa, czyli rozmowy w kuluarach. Na scenie zaprezentowało się Trio Mosso z Kielc.

Nowa fabryka wyposażona zostanie w automatyczne linie technologiczne oraz automatyczny, zrobotyzowany system pakująco-magazynowy. Linie technologiczne zostaną wyposażone w systemy dozowania wagowego i objętościowego. Jej budowa, choć planowo miała zakończyć się latem tego roku, nieco się wydłużyła. Jak powiedział podczas dzisiejszego spotkania Grzegorz Cielecki, produkcja ruszy w styczniu 2018. Wcześniej prowadzony będzie nabór pracowników.2 komentarze:

  1. i cóż z tego jak ten zakład popsuł sobie reputacje jako pracodawca

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, ze firmy chcą rozwijać się w Zawierciu bo to da profity miastu i mieszkańcom. Zawsze znajdzie się pracownik, który jest nie zadowolony. Widzę, że istnieja juz 25 lat i otwierają nowa halę znaczy że jest dobrze. Tylko chwalić.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/