piątek, 29 września 2017

"Ptasi Piknik" w Zawierciu - dzieci malowały karminiki

Niecodzienne wydarzenie w Zawierciu. Dziś, na terenie przy Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano akcję pn. "Ptasi Piknik".

W ramach przedsięwzięcia, dzieci z domu dziecka i świetlicy środowiskowej w Zawierciu, kolorowały 50 karmników dla ptaków. Część z nich zostanie zamontowane w zawierciańskim parku im. A. Mickiewicza, a część powędruje do domu dziecka i ośrodka przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Ponadto, ustawiono też jeden duży karmnik w kształcie domku, który pojawił się w okolicy placu zabaw w parku. W trakcie pikniku, dzieci miały okazję wsiąść do motorówki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i do pojazdu Służby Więziennej, który przewozi więźniów. Był też wykład przedstawiciela Służby Leśnej, który mówił o ochronie środowiska i o dokarmianiu ptaków zimą. Na koniec, w sali MOKu, odbył się pokaz walk.

Jak powiedziała w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Joanna Maciąg z OWDiR Zawiercie, to nie koniec podobnych akcji.

- Podjęliśmy świetną współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach, czego efektem jest m.in dzisiejsze wydarzenie. Mamy jednak wiele pomysłów na kolejne podobne akcje i wydarzenia. To wszystko przed nami - mówiła Joanna Maciąg.Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zakład Karny w Wojkowicach.
2 komentarze:

 1. Tomku ;) - zapodaj przed - a nie po ...
  Rafał. Sz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to do mnie, to raczej Kubo :) To była impreza organizowana w szczególności dla dzieci ze świetlicy i z domu dziecka więc nie informowałem wcześniej :)

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/