środa, 6 września 2017

Miasto wyremontuje basen, a potem zbuduje nową halę

Zawiercie nie rezygnuje z planów dotyczących rozbudowy bazy sportowej. Potwierdził to podczas sierpniowej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki prezydent Witold Grim. Brakuje jednak konkretnych terminów.Na początku tego roku, na lutowej komisji, prezydent pierwszy raz powiedział o planach rozbudowy obiektów sportowych. Miasto chce zbudować nową halę treningową w centrum miasta, obok SP4 w miejscu, gdzie obecnie znajdują się boiska. Hala ma mieć 100 miejsc na widowni, może być wykonana z gazobloczków. Hala ma być wielofunkcyjna i spełniać wymogi do uprawienia wielu dyscyplin. Oprócz tego istniejący basen kryty przy SP1 ma zostać całkowicie zmodernizowany. Ma spełniać funkcję drugiej krytej pływalni miejskiej w Zawierciu. Podczas ostatniej Komisji Sportu Rekreacji i Turystyki Witold Grim powrócił do tego tematu.

- Jest ogromna ilość klubów i organizacji sportowych w Zawierciu, więc pojawia się problem z pomieszczeniem wszystkich sportowców. Pojawiają się różne problemy organizacyjne i spory. Ustaliliśmy więc pewne priorytety na przyszły rok. Po pierwsze budowa nowej hali treningowej w centrum. Każda lokalizacja dla hali wymaga miejsc parkingowych. Miejsce za Szkołą Podstawową nr 4 jest dobre, bo w 2018 będziemy budować tam nowe parkingi. Po drugie remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 1, który rozwiąże problem nauki pływania w klasach I-III. Basen będzie niezależny od szkoły, a więc będzie z niego można korzystać po godzinach - powiedział prezydent.

- W porównaniu do innych miast w kwestii obiektów sportowych, to jesteśmy w XIX wieku. Naprawdę nie mamy tych obiektów. Ostatnio w innych miastach na potęgę budowało się piękne miejsca sportowe, a my mamy te obiekty jeszcze pamiętające czasy PRL-u, na czele z basenem miejskim. Jeśli o niego chodzi, to w przyszłym roku chciałbym, żeby powstał tam nowy brodzik dla dzieci, a cały remont to kwestia następnej kadencji, ponieważ obecnie nie mamy środków - dodał Witold Grim.


Jako trzecią ewentualnie planowaną inwestycję prezydent przedstawił remont kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9. Na spotkaniu była obecna dyrektor "dziewiątki", Dorota Pytlik, która alarmowała, że boiska wymagają remontu. Najpierw jednak wyburzony zostanie pustostan położony przy ul. Piłsudskiego, a dopiero potem tworzona będzie koncepcja projektowa biorąc pod uwagę nowy teren.Nie wiadomo jednak, ile będzie kosztować nowa hala, ale jeszcze w lutym Witold Grim mówił o kwocie około 2 milionów złotych. Remont basenu może kosztować około 750 tys. złotych. Plany są duże, ale pozostaje pytanie kiedy inwestycje mają dojść do skutku. Nie ma konkretnych terminów. Prezydent mówi jedynie, że obydwie przebudowy będą miały miejsce w przyszłym roku. Rzecznik miasta również nie precyzuje.

- W przypadku SP nr 4 jesteśmy na etapie wyboru projektanta; trwa postępowanie ofertowe. Inwestycja dotycząca remontu basenu przy SP 1 jest w fazie projektowej. Nie ma wizualizacji, sam wygląd budynku się nie zmieni. Znaczące będzie wyposażenie nowego basenu, czyli filtry, obieg wody, armatura i cała infrastruktura, które będą naprawdę nowoczesne - przekazał w rozmowie z OtoZawiercie.pl rzecznik Urzędu Miejskiego, Marcin Wojciechowski.

3 komentarze:

 1. Może wreszcie mniej igrzysk a więcej chleba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybraliście wuefistę na prezydenta to macie.
   On ma inne priorytety.

   Usuń
 2. A kiedy będzie obiecany remont osoedla TAZ !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/