wtorek, 4 lipca 2017

Zdjęcia z budowy nowych sklepów przy Leśnej i Sienkiewicza

Trwa budowa nowego centrum handlowego przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza w Zawierciu. Zobaczcie zdjęcia z budowy.


Nowy obiekt będzie miał około 4200 mkw i złożony będzie z dwóch połączonych ze sobą budynków handlowo-usługowych. Ponadto w ramach inwestycji powstanie również łącznie 160 miejsc parkingowych oraz prawoskręt z ulicy Sienkiewicza do Leśnej.


Inwestorem jest Dl Invest Group. Firma, która zaprojektowała obiekt to Architekci Moska i Rachuba. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Dombud z Katowic. Na placu budowy pracuje kilkudziesięciu robotników. Prace budowlane postępują zgodnie z planem, a ich dynamika jest imponująca. Na miejscu pracują dwa żurawie budowlane i po kilka koparek, betoniarek, ciężarówek i innych sprzętów. Na początku wykonywano prace ziemne, obecnie jest to wylewanie fundamentów i tworzenie szkieletu budynków. Wyburzono też pozostałość po dawnych obiektach przemysłowych. Następnym krokiem prac będzie murowanie. Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2018.

Zobaczcie zdjęcia.
9 komentarzy:

 1. a co z murem zabytkowym zostenie czy bedzie burzony ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie wyburza ale to i tak pozytywne działanie ta inwestycja rewitalizacja o to chodzi

  OdpowiedzUsuń
 3. 4200 METRÓW KWADRATOWYCH, TO DOBRA HALA NA BUDOWĘ LIDLA CZY INNEJ BIEDRONKI, A NIE NA NOWOCZESNE CENTRUM HANDLOWE. DLA PORÓWNANIA OBECNY FORMAT 4000 METRÓW POWIERZCHNI ZADASZONEJ, OBECNY LIDL 2200 METRÓW A INTERMARCHE OKOŁO 5500. Kto zatem wymyślił aby wybudować centrum handlowe obok Starostwa, Policji, MOK-u??? To powinny być tereny przeznaczone na rekreację, kulturę i sztukę, a tymczasem powstanie kolejne targowisko w centrum miasta, które całkowicie zakorkuje ulicę Leśną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze Aquapark??? Jest jeszcze dużo wolnego miejsca w centrum miasta.... Pomysłowy Aquapark to byłby strzał w dziesiątkę!

   Usuń
 4. Jaki on zabytkowy??? Zabytkiem był budynek na wjeździe do odlewni (teraz parking między galerią Dutki a biurowcem Odlewni).Miał ponad 100 lat i nikt się nie przejmował jak go wyburzali.

  OdpowiedzUsuń
 5. jedne pawilony przeszkadzają inne nie mentalność kalego ..grajdoł

  OdpowiedzUsuń
 6. I ten prawoskręt na ulicę Leśną. To samo co na pseudorondzie na zabkach

  OdpowiedzUsuń
 7. Centrum handlowe o tak malej powierzchni śmieszne lepiej byście tam Aquapark wybudowali bylo by gdzie iść a nie kolejne sklepiki a jak chcecie zrobić jakieś centrum handlowe czy galerie to zróbcie jedna a porządną

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/