środa, 22 marca 2017

Powiat planuje modernizację przychodni lekarskiej przy ul. Piłsudskiego

Powiat Zawierciański planuje termomodernizację budynku Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego 80, czyli tzw. "przychodni hucianej".


W ciągu najbliższych lat remontu może doczekać się przychodnia lekarska znajdująca się obok siedziby Huty CMC Zawiercie. W przychodni znajduje się 22 poradni, pracowni i gabinetów. Obiekt wchodzi w skład Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego. Zarządza nim Powiat Zawierciański, który rozpoczął procedury przygotowawcze do remontu.

Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i Osi Priorytetowej IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna; Działania 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT Subregionu Centralnego.

- W celu aplikowania o dofinansowanie projektu sporządzona została niezbędna dokumentacja projektowa opracowana przez Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe "Ciepłotech" z Bielska - Białej. Kolejnym etapem inwestycji będzie wykonanie Studium Wykonalności oraz złożenie wniosku o dofinansowanie projektu w terminie do 30 maja 2017 roku. - mówi Mariusz Żakowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Inwestycyjnego Powiatu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w najbliższych latach prace remontowe mogą ruszyć.

1 komentarz:

  1. To wstyd, aby w tak dużej przychodni nie było pracowni rentgenowskiej.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/