środa, 30 listopada 2016

Kończy się remont ulicy Piłsudskiego

Dobiega końca remont ulicy Piłsudskiego w Zawierciu. Jedna z największych ulic w mieście będzie miała teraz nową nawierzchnię, ale czy na długo?


Remont trwa od 9 listopada. Pogoda wyjątkowo nie sprzyja pracom. Kilka dni temu spadł śnieg, przez co istnieje prawdopodobieństwo, że po zimie nawierzchnia może łatwiej ulegać uszkodzeniom. Remont sprawia też spore utrudnienia dla mieszkańców. 

Dziś na kilka godzin zamknięty był odcinek od ronda na Żabkach do wysokości przystanków autobusowych. Cały czas wyłączony z ruchu jest też fragment od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą Dojazd. Obecnie ruch od ul. Dojazd do ronda im. W. Ochmana odbywa się jednostronnie, a zjazd z ronda nadal jest zamknięty. Przeniesiono również przystanki autobusów komunikacji miejskiej. 

Prace powinny się zakończyć w ciągu najbliższych kilku dni. Wyregulowano studzienki i wymieniono krawężniki. Prawie na całej długości, nie licząc zjazdów, położono już nową nawierzchnię. Koszt remontu to ponad 419 tysięcy złotych. Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Powiat Zawierciański i Miasto Zawiercie w proporcjach "pół na pół".1 komentarz:

  1. Szkoda, że nie jest pokazane jaki gruby położono asfalt. Wątpię w roczną wytrzymałość asfaltu.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/