sobota, 26 listopada 2016

Drugi koncert "Symfonia niejedno ma imię" - zdjęcia

Za nami kolejne świetne wydarzenie kulturalne w Zawierciu. Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się drugi koncert z cyklu "Symfonia niejedno ma imię".

Na scenie wystąpili muzycy Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej wraz z artystami z Filharmonii Śląskiej. Tym razem mieliśmy okazję usłyszeć muzykę oratoryjną. Wykonano "Mszę G-dur" Franciszka Schuberta. Jako soliści w tej części zaprezentowali się Olimpia Karbownik, Andrzej Kaim i Maciej Gorczyczyński. Zawiercianie wysłuchali także utworów z gatunku muzyki filmowej. Koncert poprowadziła Anita Maszczyk, która również zaśpiewała niektóre piosenki. Podczas wydarzenia Marek Gorczyca zadebiutował jako solista. Piosenkę finałową wykonała Joanna Korpiela-Jatkowska. Muzykom towarzyszyły chóry: "Hejnał Mazańcowice", "Capella Vartiensis" i Młodzieżowy Chór Kameralny "Tutti". Za ich przygotowanie odpowiadali Barbara Czajkowska, Leopold Stawarz i Krzysztof Przemyk. Dzisiejszy koncert był również debiutem Michała Rusa w roli dyrygenta.

Zobaczcie zdjęcia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/