środa, 8 czerwca 2016

Przychodnia POZ jednak nie będzie zamknięta?

Pojawiły się najnowsze informacje w sprawie likwidacji przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zawierciu. Głośno na ten temat zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi takich działań. Później do akcji włączyli się także radni Rady Powiatu i inne instytucje. Pisałem o tym również na łamach portalu (tutaj).


Dziś ze strony władz szpitala pojawiła się nowa informacja: Szpital Powiatowy w Zawierciu nie zamknie przychodni POZ. Decyzja dyrekcji placówki została podjęta z uwagi na liczne głosy mieszkańców, którzy chcieli utrzymania poradni na terenie szpitala.

- Z dużą uwagą wsłuchiwaliśmy się w to, co o tej zmianie sądzą sami pacjenci. Jak się okazało mieszkańcy są mocno związani z naszą przychodnią i oczekują od nas jej pozostawienia. Jeszcze raz przeanalizowaliśmy sytuację i skorygowaliśmy nasze planywyjaśnia Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor Szpitala Powiatowego – Tak mocny głos pacjentów, którzy jednak chcą być pod nasza opieką, to dowód, że nasze usługi, nasza kadra medyczna są przez nich wysoko ocenianie. Tego głosu nie mogliśmy zbagatelizować - dodaje dyrektor szpitala.

Obecnie placówka opracowuje nowy schemat organizacyjno-finansowy, który będzie musiał uwzględnić funkcjonowanie szpitala wraz z przychodniami POZ. Dyrekcja podkreśla, że argumenty za likwidacją przychodni są wciąż mocne. Ale trzeba pamiętać, że szpital jest dla ludzi a nie odwrotnie. Dlatego również w przyszłości przy podejmowaniu decyzji, które mają bezpośredni wpływ na pacjentów, kierownictwo placówki będzie uwzględniało opinię mieszkańców powiatu.

fot/mat Szpital Powiatowy w Zawierciu

1 komentarz:

  1. bardzo ciekawe którzy mieszkańcy tak bardzo pragną pozostawienia tej przychodni,kiedy każdy wie ,że niema tam żadnego lekarza rodzinnego,tylko lekarze wypisujący recepty na stojąco

    OdpowiedzUsuń