środa, 8 czerwca 2016

Przychodnia POZ jednak nie będzie zamknięta?

Pojawiły się najnowsze informacje w sprawie likwidacji przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zawierciu. Głośno na ten temat zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi takich działań. Później do akcji włączyli się także radni Rady Powiatu i inne instytucje. Pisałem o tym również na łamach portalu (tutaj).


Dziś ze strony władz szpitala pojawiła się nowa informacja: Szpital Powiatowy w Zawierciu nie zamknie przychodni POZ. Decyzja dyrekcji placówki została podjęta z uwagi na liczne głosy mieszkańców, którzy chcieli utrzymania poradni na terenie szpitala.

- Z dużą uwagą wsłuchiwaliśmy się w to, co o tej zmianie sądzą sami pacjenci. Jak się okazało mieszkańcy są mocno związani z naszą przychodnią i oczekują od nas jej pozostawienia. Jeszcze raz przeanalizowaliśmy sytuację i skorygowaliśmy nasze planywyjaśnia Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor Szpitala Powiatowego – Tak mocny głos pacjentów, którzy jednak chcą być pod nasza opieką, to dowód, że nasze usługi, nasza kadra medyczna są przez nich wysoko ocenianie. Tego głosu nie mogliśmy zbagatelizować - dodaje dyrektor szpitala.

Obecnie placówka opracowuje nowy schemat organizacyjno-finansowy, który będzie musiał uwzględnić funkcjonowanie szpitala wraz z przychodniami POZ. Dyrekcja podkreśla, że argumenty za likwidacją przychodni są wciąż mocne. Ale trzeba pamiętać, że szpital jest dla ludzi a nie odwrotnie. Dlatego również w przyszłości przy podejmowaniu decyzji, które mają bezpośredni wpływ na pacjentów, kierownictwo placówki będzie uwzględniało opinię mieszkańców powiatu.

fot/mat Szpital Powiatowy w Zawierciu

1 komentarz:

  1. bardzo ciekawe którzy mieszkańcy tak bardzo pragną pozostawienia tej przychodni,kiedy każdy wie ,że niema tam żadnego lekarza rodzinnego,tylko lekarze wypisujący recepty na stojąco

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/