środa, 9 marca 2016

Szkoły, pałacyk i biblioteka do remontu

Na 2016 rok w budżecie miasta przewidziano pieniądze na termomodernizację niektórych budynków użyteczności publicznej. Które miejsca w Zawierciu przejdą remont?

Miasto planuje przeprowadzić termomodernizację Szkoły Podstawową nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 14 w Bzowie. 

Zadowolenia nie kryje dyrektor Dariusz Bednarz - Bardzo się cieszymy, że taka inwestycja zostanie przeprowadzona. Dzięki temu szkoła zyska nowy, estetyczny wizerunek i dobrze będzie się komponować z kompleksem OSiR. To również spore oszczędności jeśli chodzi o koszty ogrzewania. -  podkreśla dyrektor "szóstki". Według założeń, projekt inwestycji zostanie zrealizowany w tym roku i być może cała inwestycja ruszy przed końcem 2016.
Oprócz tego w planach znajduje się również odnowienie budynku filii biblioteki publicznej przy ulicy Powstańców Śląskich. Obiekt ten jest  zaniedbały i już od dawna czekał na ocieplenie. Przetarg na wykonanie projektu już został ogłoszony więc pozostaje nam czekać. Ponadto ocieplony zostanie również "Pałacyk nad Wartą" w Kromołowie.

Te wszystkie inwestycje przyczynią się do poprawy wizerunku miasta, a także pozwolą na niemałe oszczędności. W planach jest również oczywiście termomodernizacja budynków mieszkalnych, które przeprowadzi zarówno miasto jak i spółdzielnie mieszkaniowe. O tym wkrótce.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/