niedziela, 6 marca 2016

Rozpoczęła się budowa III odcinka ul. Inwestycyjnej

To jedna z większych inwestycji zaplanowanych na ten rok w Strefie Aktywności Gospodarczej. Mowa o budowie III odcinka tzw. zachodniej obwodnicy Zawiercia, która połączy ul. Mrzygłodzką z DK78. Droga zakończona będzie dużym rondem na ulicy Wojska Polskiego.

Od ponad tygodnia na placu budowy pracują koparki i spychacze. Jak na razie prace polegają na wyrównaniu terenu i przygotowaniu przebiegu drogi. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm z Lublińca - OLS Sp. z o.o. oraz Bitum Sp. z o.o. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 5.7 mln zł. Na realizację projektu miasto pozyskało ok. 1.8 mln zł w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

- Budowa dalszego ciągu ulicy Inwestycyjnej to kluczowa inwestycja w SAG. Warto dodać, że już niebawem miasto ogłosi przetarg na budowę odcinka drogi dojazdowej do działek w pobliżu ZPPT. Ponadto dla wzmocnienia funkcjonalności Strefy w tym roku zostanie dobudowany kolejny fragment ulicy Technologicznej. - zapowiada Grażyna Rajczyk, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia. - Te niezbędne połączenia komunikacyjne w naszym mieście szczególnie interesują naszych inwestorów, którzy podejmują swoje decyzje o budowie nowych zakładów przemysłowych właśnie w Zawierciu, ponieważ muszą oni zapewnić szeroko rozumianą logistykę na potrzeby swoich klientów. - zaznacza dyrektor.


Według planów, roboty powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. To dobra informacja dla mieszkańców, ponieważ droga podniesie atrakcyjność terenów SAG, co będzie skutkowało nowymi zakładami pracy. O nowych fabrykach w Strefie już wkrótce przeczytacie na łamach portalu.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/