środa, 30 marca 2016

Kończy się przebudowa ulicy Miejskiej

To kolejna inwestycja na osiedlu Stawki. Przebudowa ulicy Miejskiej właśnie dobiega końca. 

Dotychczas był to odcinek drogi gruntowej, wysypany miejscami żwirem. Przejechanie samochodem, rowerem czy szczególnie przejście pieszo było niewygodne. Droga jest użytkowana coraz bardziej ponieważ mieści się przy niej prywatne przedszkole, a w ostatnim czasie powstało tutaj także kilka nowych domów. Warto również mieć na uwadze, że biegnie tędy ścieżka rowerowa w kierunku Skarżyc i Morska.

- O realizację tej inwestycji staraliśmy się już kilka lat. Co prawda droga jest trochę wąska lecz gminie nie udało się pozyskać terenu do jej poszerzenia. Jeśli uda się to zrobić to nie wykluczamy poszerzenia drogi. - mówi Grzegorz Kwiecień, przewodniczący osiedla Stawki. - Oprócz tego w planach mamy inne przedsięwzięcia. Chodzi m.in o przeznaczenie terenu pod boisko sportowe na placu, gdzie obecnie mieści się siłownia i plac zabaw. Niedługo będzie również remontowany obustronnie chodnik przy ulicy Szerokiej. - zapowiada.
2 komentarze:

  1. Ta droga to jakiś absurd. Dość, że jej szerokość zmienia się w zależności od tego czy stoi się na jednym czy drugim końcu to przez większą część swojej długości jest na tyle wąska, że nie ma szans aby minęły się dwa samochody osobowe! Z tego co wiem, to właściciele działek, którzy wcześniej nie chcieli sprzedać wycinka swoich działek wyrazili w końcu taką zgodę zaraz po rozpoczęciu prac. W normalnym kraju prace zostałyby wstrzymane do czasu ustalenia nowego projektu. A tutaj przez rok lub dłużej będzie to taka wąska dróżka, kilka aut się obedrze a za rok będą od nowa wszystko robić. Nie piszę tego aby narzekać, nie, ale jeśli coś robić i przeznaczać pieniądze to z rozsądkiem i logiką, dwoma cechami, których tak bardzo brakuje rządzącym..

    OdpowiedzUsuń
  2. Absurd XXI wieku. Droga jest tak wąska przez wieksza część, że pieszy i samochód osobowy nie mieszczą się. A przeciez była tam scieżka rowerowa, gdzie ona teraz jest??? Bo samochód i rowerzysta nie mieszcza sie na tej drodze. Panie Przewodniczący osiedla Stawki , panie Kwiecień , żałuję że na Pana głosowałem. Takimi bublami Pan sie szczyci, wstyd sie przyznawać do tego, że coś wspólnego ma sie z ta drogą. Droga nadaje się do telewizji do ekspresu reporterów. Prosze to przekazać włodarzom miasta odpowiedzialnym za ten bubel, niech sie smieje z nich cała Polska.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/