wtorek, 28 lipca 2015

Zawierciańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” - to hasło tegorocznej Zawierciańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia. Dotychczas była ona organizowana w dwóch wersjach: dwudniowej i trzydniowej. W tym roku pielgrzymi pójdą w jednej, dwudniowej, pielgrzymce.

Pielgrzymka z Zawiercia do Częstochowy rozpocznie się w poniedziałek, 24 sierpnia w godzinach porannych. Część pielgrzymów weźmie udział we Mszy świętej o 5:30 w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Bazylika), po której wyruszy w stronę Włodowic. Tam spotka się z drugą częścią pielgrzymki skupioną wokół parafii p.w. Świętego Stanisława Kostki. Wyjście obu grup pielgrzymkowych z Włodowic w stronę Jaworznika, Żarek Miasta, Przybynowa, Biskupic i Olsztyna jest przewidziane na 8:45. Wejście na Jasną Górę jest przewidziane na około 13:30 we wtorek. W ostatnim dniu pielgrzymki, w środę, 26 sierpnia, zostanie odprawiona Msza święta dla pielgrzymów z Zawiercia o 9:30.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/