wtorek, 14 lipca 2015

Nowe inwestycje na horyzoncie

Wkrótce możemy spodziewać się realizacji kilku nowych inwestycji w naszym mieście. Zobaczmy, jakie zadania będą prowadzone w najbliższym czasie.

Budowa nowej siłowni pod chmurką wraz z placem zabaw. Ogłoszono właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy ulicy Blanowskiej. Znajdować się tam będzie kilka urządzeń do ćwiczeń i plac zabaw, czyli  huśtawki, bujaki, karuzela itp. Inwestycja kierowana jest do mieszkańców osiedla Ręby i mieszkańców w/w ulicy. Kiedy może taki obiekt powstać? To kwestia najbliższych kilku/kilkunastu miesięcy.

Przebudowa parkingu przy MOK i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Piastowskiej. Wkrótce w centrum możemy liczyć na nowe miejsca do zaparkowania naszego samochodu. Dzięki temu remontowi powstaną 52 nowe miejsca postojowe, co z istniejącymi 76 da łączną liczbę 126 miejsc postojowych w centrum. Ponadto remont ten poprawi wizerunek miasta, ponieważ istniejący parking przy MOKu nie prezentuje się najlepiej.


Budowa nowych miejsc parkingowych przy ulicy Wyszyńskiego, za pawilonami handlowymi. Wybrano już wykonawcę robót, więc prace powinny rozpocząć się już niedługo. Przypomnijmy, w ramach inwestycji powstaną 32 miejsca parkingowe. Czytaj więcej o tym TUTAJ.


Rozpoczyna się właśnie budowa nowego skweru rekreacyjnego przy ulicy Reymonta. Od kilku dni na placu tym pracują robotnicy. W ramach inwestycji powstaną nowe alejki, nasadzone zostaną nowe rośliny, wybudowane zostanie oświetlenie itp. Czytaj więcej o tym TUTAJ.Przedstawione powyżej zadania to tylko niektóre spośród tych, które będą realizowane w najbliższym czasie. Wiele jest jeszcze w fazie planowania lub projektowania. W planach jest też wiele inwestycji drogowych takich jak przebudowa ulic i chodników, o których tu nie wspomniałem. Informować o nich będzie Urząd Miejski.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/