czwartek, 4 czerwca 2015

Powstanie nowy parking w centrum

Każdy mieszkaniec Zawiercia wie, że czasem niełatwo zaparkować swój samochód. Często parkingi są przepełnione, a w porze dużego ruchu zaparkowanie auta graniczy z cudem. 

Rok temu przy dworcu wybudowano 54 miejsca parkingowe. Był to dobry krok, lecz jest to nadal za
mało. Obecnie są plany budowy kolejnego parkingu. Ma znajdować się on za pawilonami handlowymi przy ulicy Sikorskiego, gdzie ma siedzibę m.in fryzjer i fotograf. Będą to 32 miejsca parkingowe. Dzięki inwestycji ma być łatwiej znaleźć miejsce postojowe w centrum. Opracowano już dokumentację projektową, a teraz ogłoszono oficjalne zamówienie. Nie jest znany bliższy termin budowy parkingu, ale jest to kwestia kilku miesięcy kiedy mogą ruszyć prace.
[EDIT 14.07.15]: Wybrano już wykonawcę robót. Jest nim spółka AD6 z Krakowa. Prace powinny więc rozpocząć się już niedługo.
[EDIT 31.07.15]: Pod koniec lipca rozpoczęły się prace budowlane. Ich zakończenie to kwestia najbliższych miesięcy.

 

[EDIT 31.07.15]: Ruszyły prace budowlane. 

3 komentarze:

 1. Co z tego, ze wybudowano parking przy dworcu jak jest płatny i niestrzeżony a koszty postoju przypominają te w dużych miastach?! Jeśli powtórzy się to samo w nowym miejscu parking będzie pusty, więc radzę dobrze się zastanowić włodarzom..

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecież parking przy dworcu nie jest już płatny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się składa że parking przy dworcu ponownie jest płatny. Od 1 czerwca trzeba znów płacić "karę", że się dojeżdża do pracy do innego miasta i chce się zostawić samochód przy dworcu. Szkoda bo takie Łazy mają dużo większy parking (96 miejsc) i do tego bezpłatny! Może wreszcie się ktoś tym tematem zainteresuje?

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/