środa, 29 kwietnia 2015

Na Reymonta powstanie nowy skwer

Na działce pomiędzy ulicami Reymonta a Piekarską Urząd Miejski planuje powstanie nowego skweru rekreacyjnego. Ma to być miejsce, zapełnione zielenią, idealne do odpoczynku.
Koncepcja projektowa zakłada nasadzenie wiele drzew, krzewów i żywopłotów, powstanie nowych alejek, ławek i oświetlenia. W ramach zagospodarowania placu, zgodnie z wcześniej przygotowaną dokumentacją i wizualizacjami inwestycji, wkomponowane zostaną już istniejące obiekty, takie jak plac zabaw, czy przystanek autobusowy.

Co na to mieszkańcy osiedla? Podczas ostatniego spotkania osiedla Centrum, opinie dotyczące projektu były podzielone. Według mieszkańców, obok skweru powinna powstać na przykład siłownia pod chmurką. Jednak sam fakt, że taki skwer powstanie, przez mieszkańców odbierany jest pozytywnie.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji inwestycji? - Termin i koszt rewitalizacji działki miejskiej przy ulicy Reymonta poznamy po zakończeniu procedur przetargowych, do których właśnie przygotowujemy się w Urzędzie Miejskim. Chcielibyśmy, by wykonawca tej inwestycji został wyłoniony jeszcze w tej połowie roku. - mówi Łukasz Czop, rzecznik prasowy zawierciańskiego magistratu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/