środa, 23 lipca 2014

Darmowe czipowanie psów w Zawierciu

Ruszyła kolejna akcja darmowego czipowania psów. Czworonożnych przyjaciół można
elektronicznie oznakować w czterech lecznicach weterynaryjnych na terenie Zawiercia. Na ten rok miasto przygotowało ok. pół tysiąca czipów.

Lekarz weterynarii będzie wymagał od właściciela psa dowodu tożsamości potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie Zawiercia oraz ostatniego aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie (psa należy szczepić co rok). Sam zabieg jest bezbolesny. Mikroczip zostaje wprowadzony przez lekarza weterynarii pod skórę, w okolicę karku lub między łopatkami czworonoga za pomocą specjalnego aplikatora. Dzięki czipowi łatwo będzie ustalić właściciela zwierzęcia, gdy ten uciekanie lub zostanie skradziony. Straż Miejska oraz schroniska wyposażone są w specjalne urządzenia, dzięki którym można odczytać unikalny 15-cyfrowy numer mikroczipa, a przez to odnaleźć właściciela psa. 

Gabinety weterynaryjne, w których można bezpłatnie oznakować psa: 
- Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Katarzyna Klim, ul. Kolorowa 50, 42-400 Zawiercie, 
- Przychodnia weterynaryjna „BUFFY” s. c. M. Wystrychowski M. D. Starszyk, ul. Oświatowa 18, 42-400 Zawiercie, 
- Gabinet Weterynaryjny „VETMAR” lek. wet. Joanna Nowakowska, ul. Nowowierzbowa 10a, 42-400 Zawiercie, 
- Gabinet weterynaryjny „IUVO” lek. wet. Anna Apoznańska, ul. Blanowska 25B, 42-400 Zawiercie.

1 komentarz:

  1. Polecam czipowanie u Pani Anny Apoznańskiej na Blanowskiej 25B - www.apoznanska.pl. Bardzo przyjazna atmosfera, piesek wcale się nie bał i szybko było po wszystkim :)

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/