piątek, 25 lipca 2014

Nowy kompleks rekreacyjny u źródeł Warty

W Kromołowie szykuje się spora inwestycja. Teren w okolicy szkół zostanie zmodernizowany. 
W ramach tego odkryte zostaną nowe źródła Warty, powstaną małe stawiki, nowe alejki z ławeczkami i taras widokowy. Ponadto nasadzone zostaną nowe rośliny i krzewy, a obok kompleksu powstaną parkingi. 
Dzięki temu przedsięwzięciu w najstarszej dzielnicy Zawiercia powstanie miejsce do miłego spędzenia czasu. A w Kromołowie takiego miejsca jak dotąd nie było.
- Realizacja projektu pozwoli jeszcze lepiej wyeksponować źródła trzeciej co do wielkości rzeki w naszym kraju, której źródła znajdują się na terenie najstarszej dzielnicy miasta. Niewątpliwie źródła Warty od zawsze stanowiły atrakcję turystyczną. Unijny projekt pozwoli nam jeszcze lepiej je wyeksponować - mówi Łukasz Czop z UM w Zawierciu.

Pieniądze na inwestycję w większości będą pochodziły z Unii Europejskiej. Koszt to 4 mln zł, a miasto dołoży do tego 1 mln złotych. Zobaczcie wizualizacje. Co o tym sądzicie? Podzielcie się opiniami w komentarzach.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/