czwartek, 19 kwietnia 2018

Jednak będzie drugi dzień koncertów na Zawierciańską Majówkę! Wystąpią zespoły disco polo

Władze miasta zmieniły decyzję w sprawie Zawierciańskiej Majówki. Czekają nas dwa dni imprezy pod znakiem disco polo.
Początkowo koncerty miały odbyć się tylko 1 maja w Zawierciu-Kromołowie. Napisałem o tym artykuł w dniu 20 marca, po tym, jak dzień wcześniej na Komisji Kultury i Promocji Miasta przedstawiono taką informację. Artykuł dotyczący majówki, która odbędzie się tylko w Zawierciu-Kromołowie wzbudził wiele kontrowersji. W komentarzach na stronie i Facebooku pojawiła się spora część niezadowolonych z faktu, że impreza potrwa tylko jeden dzień, a główne atrakcje odbędą się w oddalonym od centrum miasta Kromołowie. Na ten temat wypowiadał się również młodzieżowy radny, Paweł Dziurski, który pytał na sesji w dniu 21 marca, dlaczego majówka odbędzie się tylko w takiej formie. Organizując główne imprezy w Kromołowie, Urząd Miasta wskazywał, że chodzi o uhonorowanie i świętowanie 825-lecia lokacji Kromołowa.

Po tym wszystkim, władze Zawiercia zmieniły jednak swoją decyzję co do organizacji majówki. Jak nieoficjalnie dowiedział się Portal OtoZawiercie.pl, 29 marca doszło do spotkania z udziałem władz, podczas którego podjęto decyzję, że w centrum Zawiercia jednak też odbędą się koncerty.

Portal OtoZawiercie.pl dotarł już do szczegółów Zawierciańskiej Majówki.

1 maja w Kromołowie impreza oficjalnie ruszy o godzinie 17:00. Jedną z atrakcji będzie pokazowy kadryl na koniach. Na scenie pojawią się lokalne zespoły: Joy Dance i Projekt, dzieci ze studia artystycznego w Pałacyku oraz Karol Hadrych. Gwiazdą będzie zespół Gesek znany z takich przebojów jak "Imprezowy szał" czy też "Na koncercie w dyskotece". 

3 maja impreza wróci do centrum Zawiercia. Od godziny 16:00 na parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury wystąpią zespoły: Cierheń, Teddy Band, Folky Band. Na scenie pojawi się też Kis Lech Stawski, znany z utworów "Biała Mewa" i "Czerwone Wino". Gwiazdą imprezy będzie zespół CamaSutra - znany z hitów takich jak "Jesteś ideałem", "Porwij mnie" oraz "Do nieba bram".

Szczegółowy, godzinowy program pojawi się już niebawem. Portal OtoZawiercie.pl zawsze trzyma rękę na pulsie i dostarcza najnowsze informacje.

7 komentarzy:

 1. La ,la lalala la ,la ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do treści programu tegorocznej zawiercianskiej majówki wypowiadać się nie będę, jednak mam pewną uwagę co do sformułowania użytego w treści artykułu - "3 maja impreza wróci do Zawiercia". Impreza cały czas będzie w Zawierciu, tyle że poszczególne jej części będą się odbywały w różnych jego dzielnicach. Tak więc "3 maja impreza wróci do centrum Zawiercia". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejszą imprezą tzw.majówki będzie przemarsz "czerwonego bydła" w pochodzie...............

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obraża ten,kto czuje się bezsilny i nie ma rzeczowych argumentów.

   Usuń
  2. No i taka wypowiedź jest właśnie przykładem "kultury". Pochodu to raczej ostatnio w Zawierciu nie ma. Organizowane jest składanie kwiatów.

   Usuń
  3. I wystarczy taki gest w dzisiejszych czasach-procesje i przemarsze tak się zdewaluowały. A gdyby tak wcześniej odświeżyć tablicę na budynku Urzędu Skarbowego...aż się prosi!

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/