czwartek, 14 grudnia 2017

Koncerty i atrakcje na 26. Finał WOŚP w Zawierciu

Już za miesiąc, 14 stycznia w całym kraju i poza jego granicami odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawiercie jak co roku organizuje atrakcje i koncerty.Celem 26. Finału będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Zawierciu, od 2015 roku imprezy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są przy dobrowolnym wsparciu lokalnych firm i artystów. Budżet imprezy oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Chodzi o to, aby koszt organizacji Finału nie przekraczał kwoty zbiórki na rzecz WOŚP. Zespoły grają za darmo lub za zwrot kosztów dojazdu, a wszystkie firmy i instytucje wspierają imprezę charytatywnie. Szefem sztabu jest Iwona Wiklik.W tym roku Finał orkiestry przeniesie się w inne miejsce. Koncerty nie odbędą się na hali widowiskowej jak rok temu, tylko na parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury. Tam ustawiona zostanie scena. Zagrają na niej zespoły rockowe i grające muzykę disco polo.

Wcześniej jednak, w MOKu odbędą się atrakcje głównie skierowane dla dzieci. Będzie spektakl teatralny, pokaz magii, wspólny taniec z instruktorami oraz wiele stoisk i zajęć dla najmłodszych. O atrakcje sportowe zadba standardowo OSiR, który przygotowuje w tym roku zajęcia i pokazy, a także kulig na stadionie miejskim. Cała impreza odbędzie się w godzinach od 10:00 do 20:00. Zakończy ją "światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków.

Wstępny, szczegółowy plan możecie zobaczyć poniżej.


MOK

W programie dla dzieci:

godz. 11:00 - Spektakl pt. „Czarodziejski Kufer” – Teatr MałgoPo spektaklu:
ok. godz. 12:00

- wspólna animacja-taneczna integracja z instruktorkami - Studio Tańca i Fitness Eu4ya Justyna Gajda Sieradzka, La Cultura Zumba oraz pokaz grupy NSN/DEMO

- pokaz magii w wykonaniu Pawła Kwietnia

Wszystkie atrakcje na sali widowiskowej.godz. 10.30 - 12.00

- zajęcia z plastyki pt.: „Ptaki z papieru", sala 312

- zajęcia w pracowni szkła i ceramiki pn.: „Szklana mozaika", sala 312

– szachy, sala 307godz. 12.00 - 13.30

- zajęcia pt.: „Balonowe ludki", sala 312

- zajęcia z plastyki* Malowanie twarzy, gry i zabawy, robienie zdrowych, owocowych sałatek, budowanie ramek pszczelich, gry planszowe oraz warsztaty czytelnicze - „W morzu liter-aktywne czytanie”.* Uczennice technikum usług fryzjerskich będą wykonywały zabiegi prostowania, loczkowania i zaplatania włosów oraz makijaż i zdobienie paznokci.* Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza do malowania twarzy, włosów, wspólnego rysowania, modelowania i baloników i kręcenia warkoczyków. * Na dzieci czekają maskotki: Mrówka i Warcik.* Zapraszamy również dorosłych, by zmierzyli poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze i wzrok (przesiewowe badanie wzroku) lub skorzystali z masażu oraz stoiska pszczelarskiego (apiterapia).* Ponadto słodkie pierniki – serduszka 26 Finału WOŚP, grochówka z kotła, kawa, herbata, gorąca czekolada.Scena parking MOK


Godz. 15.00 Zespół Projekt

Godz. 15.50 Zespół Menelaos

Godz. 16.30 Zespół December

Godz. 17.00 Zespół Smile oraz DJ

Godz. 18.00 – Licytacje

Godz. 19.00 – Red Storm

Godz. 20.00 – Światełko do NiebaParking MOK

Pokaz ratownictwa drogowego i sprzętu strażackiegoOśrodek Sportu i Rekreacji

10:00 – 11:00 - „Orkiestrowy Kulig” - Kulig na stadionie OSiR (prosimy o zabranie sanek)*

(*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kulig się nie odbędzie)

10:00 – 14:00 - Bezpłatna nauka pływania dla dzieci – Kryta pływalnia OSiR ul. Pomorska 61

11:00 – 12:30 - Mecz pokazowy młodzieżowych zawierciańskich drużyn piłkarskich – boisko ze sztuczną nawierzchnią OSiR ul. Moniuszki 10*

(*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych mecz zostanie rozegrany w dużej hali OSiR I ul. Moniuszki 10)

11:00 – 12:00 - Mistrzostwa Zawiercia w Lepieniu Bałwana – stadion OSiR*

(*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, przeprowadzone zostaną zawody sprawnościowe dla dzieci – „Sprytny dzieciak” w małej hali OSiR I ul. Moniuszki 10)

11:30 – 12:30 - Gry i zabawy na lodzie – lodowisko OSiR ul. WierzbowaOrganizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie

Organizatorzy: Urząd Miejski w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Pro MusicaWspółorganizatorzy:

Apteka Zdrowit, Bliżej Natury, EUgenisz Fundacja Wielkich Możliwości, Fundacja Jurajski Artefakt, Fundacja Kultjura, Fundacja z Pomysłem, Grupa PSB Mrówka, Jurajski Salon Optyczny Jan Witkowski, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Młodzieżowa Rada Miasta, Morphosis, Stowarzyszenie Szansa w Zawierciu, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szpital Powiatowy, Śląski Związek Pszczelarski Koło Pszczelarzy Zawiercie, Zespół Szkół i Placówek im. H. KołłątajaWsparli nas: PSS Społem Zawiercie, Zygzak, Virtu, OSP Marciszów, Pukawka.Opieka medialna: Oto Zawiercie


4 komentarze:

 1. tak powinno być, kasa na zbiórke a nie na gwiazdy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego nowa druzyna bardzo dużo kosztuje,wssystko z waszych kieszeni idzie na Aluron Virtu.. tdp nie ma,piłka nożna ledwo mają chłopaki na paliwo.. piłka reczna dno,i w dodatku robią składki członkowskie w najmłodszych drużynach K.P Warta Zawiercie, to nasza przyszłość a od małego różnice robią bo nie każdy ma Ojca prezesa lub matkę dentystke.. Jeśli ktoś ma jaja to daje temat do rozmyślen bo czuje niesamowity przekręt, odnośnie drużyny siatkarskiej nie mającej nic wspólnego z klubem Warta,odnośnie przetargów i sprzedaży naszym ziemi w Strefie Aktywnosci, Aluron i Virtu budują nowe zakłady po czym robią drużyne,nie mając własnej hali,właśnie dlatego jest Warta Zawiercie w nazwie.. bo mają hale od miasta za darmo z 6 ubikacjami na 1500 osob,ogromne dotacje itp itd. To z waszych kiesZeni moi drodzy, Japończyk Amerykanin weźmie kasę i spier... jak coś nie wypali, a my zamiast szkolić nasza młodzież to płacimy za luksusy zawodników urwanych z korupcyjnego drzewa i tak powstała drużyna Aluron Virtu. Skala tego oto procederu zaczyna się od prezydenta Mazura,A Ryszard Mach był niewygodny bo nie brał łapówek i nic nie załatwiał.. a po jego kadencji Zawiercie zostaje wyprzedane obcokrajowca. Ludzie myślcie to nie boli,a jakbym miał dać złamanego grosza na ta mafię WOŚP to wolałbym samemu iść na pomorska z prezentami do dzieciaków napewno satysfakcja gwarantowana z uśmiechu dzieci. A jak mam dostać serduszko i myśleć że nasz kraj znowu jest świadomie okradany przez robienie akcji tego typu,powołując się na chore dzieci .. to mam ochotę rozpetac 3 wojnę,ostatnia krucjatę tylko na U.S.A i zydostwo czyli dzieci samego Lucyfera . Otworzcie oczy !

   Usuń
  2. Nie chcesz-nie dajesz,przymusu nie ma. A używaniu przez m.in. zawierciański szpital sprzętu otrzymanego od WOŚP też jesteś przeciwny? To co-wyrzucamy?

   Usuń
 2. Wystarczy popatrzeć ile sprzętów dla ratowania zdrowia i życia przekazała WOŚP, wokół wszędzie pojawia się aparatura a wszyscy z niej korzystają. Każdy kto przebywał w szpitalu na pewno to zauważył. To na pewno najlepsza akcja pomocy nie tylko w naszym kraju. Jeśli ktoś uważa że pewne osoby na tym zarobiły np. organizator J. Owsiak to ma rację, ale za taką pomoc niech zarabia bo nikt inny nie zrobił niczego nawet podobnego.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/