sobota, 2 września 2017

Wesele w bibliotece, czyli kolejne "Narodowe Czytanie"

Z powodu niekorzystnej pogody, tegoroczną akcję pn. "Narodowe Czytanie" zorganizowano jednak nie na muszli koncertowej, a w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pałacyku Szymańskiego.


To jednak nie przeszkodziło w akcji, a wręcz pomogło. W zawierciańskim pałacyku zapanował prawdziwy, weselny klimat. Czytano bowiem fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, a robili to goście, którzy zasiedli przy weselnym stole. 


"Narodowe Czytanie" to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Organizowana jest od 2012 roku. Zawiercie już po raz kolejny przyłączyło się do tego przedsięwzięcia. 

Zobaczcie zdjęcia.
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/