środa, 13 września 2017

Orkiestra i chóry z Zawiercia wystąpili w Bornheim

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna oraz Chór Capella Vartiensis i Chór Młodzieżowy Tutti z Zawiercia wyjechali ostatnio do Niemiec.
Zawiercianie gościli w niemieckim mieście Bornheim w dniach od 7 do 10 września. To miasto w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Miasto posiada podobną do Zawiercia ilość mieszkańców, bo około 48 tysięcy. Bornheim to od kilku lat nasze partnerskie miasto.

Do Niemiec pojechało łącznie 73 śpiewaków i muzyków z Zawiercia. W ramach przyjaźni między miastami zorganizowano dwa wspólne koncerty, które spotkały się z dużym uznaniem tamtejszych mieszkańców. Tematem zainteresowały się również regionalne media. Koszty wyjazdu pokryto ze środków własnych zawierciańskich artystów oraz z pieniędzy przekazanych przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/