poniedziałek, 29 maja 2017

Jak będzie wyglądać nowe centrum handlowe w Zawierciu?

Wiemy już, jak będzie wyglądać nowy obiekt handlowy, który powstanie na działce przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza. OtoZawiercie.pl dotarł do oficjalnych wizualizacji.


Na wizualizacjach widzimy dwa budynki, połączone ze sobą przejściem nadziemnym. Centrum będzie piętrowe.

Nowe centrum handlowe składające się kilkunastu lokali zbuduje firma Dl Invest Group z Katowic. W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o planach inwestora. Przypomnijmy, że pierwsze informacje na ten temat podałem na portalu we wrześniu 2016 roku. Na początku kwietnia przedstawiciele spółki ponownie potwierdzili chęć budowania tego obiektu i przekazali więcej informacji na ten temat, o czym pisałem tutaj

- Projektowany obiekt będzie miał około 4200 mkw i złożony będzie z zespołu połączonych ze sobą budynków handlowo-usługowych z lokalami przeznaczonymi pod wynajem. Najemcy obiektu to znane sieci obuwnicze, kosmetyczne oraz m.in. artykułów RTV i AGD, ale również firmy lokalne, a przede wszystkim operator spożywczy dobrze znany na rynku zawierciańskim. - mówiła w kwietniu w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Marta Kądziela z Dl Invest Group.

O tym, jakie to będą konkretne firmy inwestor nie chce mówić. Można więc tylko przypuszczać. W obiektach należących do Dl Invest Group dominują tacy najemcy jak CCC, Deichmann, Pepco, Kik i Rossmann.

Kilka tygodni temu na terenie przy ul. Sienkiewicza wycięto większość drzew i krzewów. To znak, że już wkrótce mogą ruszyć prace budowlane. W ramach inwestycji, oprócz obiektu, powstanie również łącznie 160 miejsc parkingowych i prawoskręt z ul. Sienkiewicza do ul. Leśnej.

- Nieruchomość jest przygotowywana pod rozpoczęcie prac budowlanych. Prace ruszą w najbliższym możliwym terminie, pogoda sprzyja ich rozpoczęciu. - mówi Marta Kądziela.

Według niepotwierdzonych informacji do których dotarł portal, możliwe że pierwsze ciężkie sprzęty wjadą na plac budowy jeszcze w czerwcu. 

6 komentarzy:

 1. Wszystko ok tylko najemcy nie specjalnie mi się podobają. Przydałby się sklep odzieżowy typu Diverse lub coś typu Empik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy za mali na takie sklepy, trzeba się cieszyć z tego co jest... Choć chętnie widziałbym także jakąś polską sieć jak Dino albo Piotr i Paweł.

   Usuń
 2. W małym g... trudno o markowe sklepy, niestety kolejna bezsensowna inwestycja ale w mieście rządzonym przez przekupy trudno o coś przyzwoitego :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecież jest Diverse w Zawierciu, niedaleko zresztą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie łudźmy się,nikt znaczący do małego,biednego(siła nabywcza)miasteczka z przewagą ludzi starych nie przyjdzie.
  Nadal będzie pstra tandeta Made in China itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety władze miasta nie potrafią się wykazać w tym kierunku (przyciągnąć inwestorów lub zatrzymać młodych ludzi). czas już na zmianę pokoleniową na tych stołkach, młodzi myślą inaczej!

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/