sobota, 29 kwietnia 2017

Park OSiR będzie bardziej dostępny dla mieszkańców

Od połowy kwietnia trwa remont schodów i pochylni w parku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawiercia. To jednak nie jedyne zmiany planowane w najbliższym czasie w tym miejscu.


18 kwietnia ruszyły prace remontowe przy wejściu do parku w pobliżu skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Ściegiennego. Istniejąca pochylnia zostanie poszerzona, a stopnie będą szersze, wykonane z kostki brukowej i zakończone tzw. palisadą. Jak tłumaczy w rozmowie z OtoZawiercie.pl dyrektor OSiR Jacek Latko, prace planowo miały zakończyć się do 1 maja, jednak przez załamanie pogody termin ten wydłuży się.

To jednak nie koniec zmian w parku. OSiR chce wyburzyć pozostały mur ogrodzenia otaczającego park. Przypomnijmy, że jesienią 2016 roku usunięto przęsła i ogrodzenie. Teraz park będzie jeszcze bardziej dostępny dla mieszkańców.

- Chcemy rozpocząć drugi etap przedsięwzięcia mającego na celu bardziej otworzyć park dla mieszkańców. Zniknie mur o długości ponad 500 metrów. Mamy na to pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Oprócz samego usunięcia podmurówki, zniwelujemy też różnice poziomów. Dzięki temu będzie ładnie i estetycznie - mówi dla OtoZawiercie.pl Jacek Latko.

Jak dodaje dyrektor, usunięcie ogrodzenia oprócz zwiększenia dostępności i lepszego wyglądu, ma też jeszcze jedną zaletę. Osoby przebywające w parku będą bardziej widoczne, dzięki czemu ogranicza się liczba incydentów takich jak na przykład spożywanie alkoholu. Ponadto park będzie sprawiał wrażenie bardziej otwartego, podobnie jak Park Miejski im. A. Mickiewicza znajdujący się w centrum. Co jeśli chodzi o termin realizacji przedsięwzięcia? Według założeń, najpóźniej do końca wakacji podmurówka zostanie usunięta, a różnica terenów zniwelowana.


3 komentarze:

 1. Może usunąć też ogrodzenie basenu ? !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ogrodzenie stadionu,i płoty wokół obiektów OSiR-u! Jestem za wolnym dostępem i widocznością! I "co by tu jeszcze spieprzyć,panowie,co by tu jeszcze..."że za Młynarskim powtórzę.

   Usuń
 2. Najłatwiej burzyć i niszczyć tylko po co? Pozostawiony niziutki murek niczego nie utrudnia i w niczym nie przeszkadza,a wręcz wytycza i porządkuje architektonicznie przestrzeń zabytkowego parku. Po zburzeniu murku osiągnie się efekt pastwiska gminnego-czy o to chodzi? i chce się mieć "z głowy" problemy z utrzymaniem murku w należytym stanie.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/