środa, 29 marca 2017

Kiedy będą nowe autobusy miejskie?

Jedną z głównych inwestycji, jakie zaplanowało miasto w tym roku jest zakup nowych autobusów. Na jakim etapie jest obecnie ta sprawa?


Według zapisów w budżecie miasta, na cel "Zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego i budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą Bike&Ride oraz wdrożenie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Zawierciu" zapisano około 15 milionów złotych, z czego około 12 700 000 ma zostać dofinansowane z Unii Europejskiej, a 2 260 000 to będzie wkład własny. Jak jednak dowiedział się OtoZawiercie.pl w październiku ubiegłego roku, najpierw kupowane będą nowe autobusy, a dopiero w przyszłości ma być budowany nowy dworzec. Więcej o tym pisałem tutaj.

Kiedy możemy spodziewać się, że nowe autobusy wyjadą na ulice miasta?

- Wniosek na dofinansowanie zakupu nowego taboru złożyliśmy pod koniec lutego. Środki będą pochodziły z ZIT, ale zgodnie z procedurą przyznawania unijnego dofinansowania, złożona przez Urząd dokumentacja musi zostać zweryfikowana. Obecnie czekamy na ocenę formalną wniosku. Za wcześnie jest, by przewidywać konkretne daty. Czekamy na decyzję o dofinansowaniu projektu, wówczas ogłoszony będzie przetarg. Gdy poznamy wykonawcę i podpiszemy stosowna umowę, to będziemy mogli podać datę przyjazdu nowych autobusów do Zawiercia. - tłumaczy Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

- Wartość projektu wyniesie ok. 12 mln zł, z czego 10 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej. Za te środki zakupimy piętnaście nowych autobusów. Marki samochodów i ostateczne koszty poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Zanim ruszą wszelkie procedury dotyczące zamówień publicznych, musimy poczekać na informację o przyznanym dofinansowaniu. - dodaje rzecznik.

Nowe 15 autobusów to nie jedyne planowane zmiany w zawierciańskim ZKM-ie. W lutym ogłoszono przetarg na dostawę 3 autobusów, jednak zakład go unieważnił. Prawdopodobnie zostanie przeprowadzony ponownie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/