czwartek, 23 lutego 2017

Zorganizowano spotkanie ws. rewitalizacji linii kolejowej Zawiercie - Tarnowskie Góry

Dziś, 23 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Moniuszki w Zawierciu odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. planowej rewitalizacji linii kolejowej Zawiercie - Tarnowskie Góry.


Podczas spotkania Kierownik Kontraktu Dorota Morawska zaprezentowała szczegółowy plan inwestycji. Następnie urzędnicy odpowiadali na pytania zainteresowanych mieszkańców. Jak mówili, rewitalizacja linii jest bardzo ważna ze względu na Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. To właśnie tą trasą kolejową mieszkańcy aglomeracji śląskiej i Częstochowy będą mogli dostać się do lotniska.

W trakcie konsultacji nie zabrakło również tematów ściśle związanych z naszym miastem.

- Przewidujemy, że nie wszystkie pociągi będą wjeżdżały do zawierciańskiego dworca głównego, stąd też plany powstania przystanku Zawiercie - Kądzielów. Pozwoli nam to skrócić czas przejazdu z Katowic na lotnisko o około 6-7 minut. Jeśli chodzi o stację Zawiercie to przewidujemy likwidację peronu 4 i toru przy nim (nieużytkowany peron od strony ul. Towarowej - dop. red.). Teren ten przekażemy miastu w celu wykonania parkingu i centrum przesiadkowego. - mówił Helmut Klabis, Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Częstochowie.

- W ramach inwestycji w Zawierciu powstanie nowy peron wyspowy. Obecnie na stacji Zawiercie są dwie krawędzie peronowe w kierunku Częstochowy i tylko jedna krawędź w kierunku Katowic. Przy okazji tej inwestycji będzie okazja to zmienić i usprawnić ruch kolejowy. - dodał dyrektor.

Jak powiedzieli przedstawiciele PKP PLK, w pierwszej fazie na linii 182 kursować będzie 40 pociągów w tym 2 towarowe. W kolejnej fazie kursować ma 68 pociągów. Jeśli chodzi o konkretne terminy, to w IV kwartale 2019 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty budowlane, a prace mają rozpocząć się w 2020 roku. Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku. Więcej na temat tej inwestycji przeczytacie we wcześniejszym artykule na portalu.

Frekwencja na spotkaniu była bardzo niska. W konsultacjach wzięło udział około 15-20 mieszkańców.  Wszystkie uwagi i sugestie związane z inwestycją można kierować do 15 marca na adres mailowy 182@plk-sa.pl.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/