czwartek, 8 grudnia 2016

Ulica Inwestycyjna nadal nieoświetlona

Na ulicy Inwestycyjnej w Zawierciu nadal nie świecą lampy. Awaria trwa już od kilku tygodni.


O sprawie pisałem już 8 listopada na łamach portalu. Jeden z mieszkańców zwrócił się do mnie z informacją, że od pewnego czasu nie działa oświetlenie uliczne na odcinku od hotelu Villa Verde do skrzyżowania z ulicą Podmiejską. Nowy, nieotwarty jeszcze odcinek od Podmiejskiej do DK 78 był wtedy oświetlony, chociaż nie można nim jeździć. Kolejny mieszkaniec wysłał mi nawet film pokazujący przejazd samochodem w kompletnych ciemnościach po ulicy.

Minęło kilka tygodni i mamy grudzień. Awaria nadal trwa, a co więcej, zgasły również lampy na nowym, nadal nieotworzonym odcinku. Teraz ulica Inwestycyjna jest już nieoświetlona na całej długości. Nie sprzyja to bezpieczeństwu mieszkańców i obniża atrakcyjność terenów inwestycyjnych. Rzecznik miasta pytany o tą sprawę, znów odsyła do przedsiębiorstwa Tauron, które jest podobno za to odpowiedzialne. 

- Mamy nadzieję, że usterka zostanie bardzo szybko usunięta, a lampy będą już w tym tygodniu sprawne. Może to się stać nawet dziś. Częste awarie sugerują, że mamy do czynienia z jakimś poważniejszym problemem technicznym. Zgłaszając to do Tauronu zwróciliśmy na to uwagę - mówi Łukasz Czop.

Kiedy natomiast możemy spodziewać się, że nowy odcinek zostanie otworzony dla ruchu drogowego? Zakończenie prac planowane było do 30 listopada, jednak na otwarcie wbrew wcześniejszym zapowiedziom trzeba będzie jeszcze poczekać.
- Inwestycja została zakończona. Fakt sfinalizowania robót nie jest równoznaczny z otwarciem drogi i udostępnieniem jej kierowcom. Żeby droga mogła być otwarta dla pojazdów musimy spełnić szereg wymogów. Finalnym efektem naszych działań będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi. Trudno jednoznacznie powiedzieć kiedy to się stanie. Gdy uzyskamy wszelkie niezbędne dokumenty, na pewno poinformujemy o tym mieszkańców. - mówi rzecznik.


zdjęcie z listopada

1 komentarz:

  1. ...póki co jest efekt - nie zapeszając oczywiście!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/