wtorek, 8 listopada 2016

Ciemno na ulicy Inwestycyjnej w SAG

Od kilku dni na ulicy Inwestycyjnej nie działa oświetlenie. Problem ten zgłosił jeden z mieszkańców.


Ulica Inwestycyjna leży w granicach Strefy Aktywności Gospodarczej. Nazywana jest czasem zachodnią obwodnicą miasta, ponieważ docelowo dzięki niej będzie można ominąć centrum Zawiercia na trasie Dąbrowa Górnicza - Myszków. Za kilka tygodni otwarty zostanie nowy odcinek drogi, który połączy ulicę Mrzygłodzką z ulicą Wojska Polskiego. Dzięki temu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w Zawierciu. Jednak pojawił się pewien problem.

Lampy przy drodze od kilku dni nie są włączane. - Od kilku dni ulica Inwestycyjna w Strefie na odcinku od Podmiejskiej do ronda przy hotelu jest nieoświetlona i panują tam kompletne ciemności. Co ciekawe nowy odcinek który jeszcze nie jest oddany do użytku jest pięknie oświetlony. ...a tak się miasto promowało, że korzystają z niej sportowcy i spacerowicze. Teraz kiedy wcześniej robi się ciemno, nie można korzystać z tej drogi. - pisze w wiadomości do portalu jeden z mieszkańców.

Zwróciłem się w tej sprawie do Agencji Rozwoju Zawiercia, aby wyjaśniła tą sprawę, jednak urzędnicy nic nie wiedzą na ten temat. Następnie skontaktowałem się z rzecznikiem miasta, Łukaszem Czopem, który mówi: - Sprawa została zgłoszona do przedsiębiorstwa "Tauron". Liczymy na to, że przyczyna braku oświetlenia zostanie szybko usunięta. 

Póki co, sprawa wygląda nieciekawie. Mieszkańcy, którzy faktycznie uprawiali sport na tej ulicy, czy też po prostu spacerowali popołudniami, nie mogą czuć się bezpiecznie. Mamy listopad, a na dworze coraz wcześniej robi się ciemno. Ulice miasta powinny być dobrze oświetlone, aby zawiercianie mieli poczucie bezpieczeństwa.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/