piątek, 28 października 2016

Wymiana nawierzchni na ulicy Sienkiewicza

Trwa wymiana nawierzchni przy ulicy Sienkiewicza w Zawierciu. Inwestycję realizuje powiat.


W ramach zadania "Remont chodnika i nawierzchni drogi powiatowej 1705S ul. Sienkiewicza w Zawierciu" od kilkunastu dni trwają roboty drogowe. Wymieniono już krawężniki, częściowo wymieniana jest również nawierzchnia. Następnie prace przeniosą się na odcinek chodnika, który również zostanie wyremontowany. Wyregulowane zostaną również studzienki. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Leśnej do ul. Równej. Utrudnienia w ruchu, według zapowiedzi, mają potrwać do niedzieli 30 października.

Wartość inwestycji to prawie 150 tysięcy złotych. Powiat Zawierciański i Miasto Zawiercie sfinansowali remont w proporcji "pół na pół". To nie jedyne wspólnie zaplanowane przedsięwzięcia przez miasto i powiat. W planach jest jeszcze przebudowa ulic Piłsudskiego i Zaparkowej, o czym pisałem w poprzednim artykule. Zobaczcie zdjęcia z czwartku.


3 komentarze:

 1. Ta ulica to była katastrofa,choć jeszcze nie najgorsza :)
  Jako? Kiedy remont Piłsudskiego?Jeszcze w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trwają już procedury, a miasto przekazało środki na realizację. Jeśli przetargi pójdą sprawnie i pogoda pozwoli, to możliwe, że prace ruszą jeszcze w tym roku.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/