sobota, 24 września 2016

Będzie remont ulic Sienkiewicza, Piłsudskiego i Zaparkowej

Trzy duże ulice w Zawierciu czeka wkrótce przebudowa. Mowa o ulicach Sienkiewicza, Piłsudskiego i Zaparkowej.


Ze strony władz miasta często możemy usłyszeć o problemach przy planowaniu remontów dróg. Największe ulice w Zawierciu, takie jak np. Sikorskiego czy Leśna są zarządzane przez Powiatowy Zarząd Dróg, przez co miasto nie może remontować ich korzystając z własnych środków. Natomiast budżet Powiatu jest niewystarczający, aby na bieżąco modernizować wszystkie ulice w Zawierciu. Jedyną możliwością jest więc wspólne realizowanie inwestycji, dzięki udzieleniu pomocy finansowej przez Miasto dla Powiatu. 

Niedługo możemy spodziewać się remontu trzech dużych ulic w Zawierciu. Miasto przekazało już część środków finansowych na przeprowadzenie trzech inwestycji.

- Ulica Sienkiewicza będzie remontowana na długości od ul. Leśnej do ul. Równej. Planowana jest wymiana nawierzchni asfaltowej. Inwestycja finansowana będzie wspólnie przez Powiat Zawierciański i Miasto Zawiercie "pół na pół". Szacunkowy koszt to 152 tys. zł. - mówi Henryk Goncerz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu.

- Wymiana nawierzchni asfaltowej planowana jest również na ul. Piłsudskiego od ronda przy ZUS-ie do ronda na Żabkach. Szacunkowy koszt to 419 tys. zł. Jeśli chodzi o ulicę Zaparkową to wykonany został już chodnik, a obecnie trwają prace związane z przygotowaniem przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy jezdni, parkingów i wymiany krawężników od strony bloków spółdzielni. Szacunkowy koszt inwestycji to 238 tys. zł. - zapowiada Henryk Goncerz.

W obu przypadkach również zadania te będą współfinansowane przez Miasto w proporcji "pół na pół". Niedługo ogłoszone zostaną przetargi i jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to szacując, pierwsze prace mogą ruszyć w przyszłym roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/