wtorek, 4 października 2016

Oznaczono pierwsze węzły wartownicze

Szpital Powiatowy w Zawierciu od niedawna dysponuje sondą i znacznikiem, dzięki którym można oznaczyć tzw. węzeł wartowniczy. W sobotę 1 października br. biopsji poddało się sześć Pacjentek.


- Zlokalizowanie węzła wartowniczego konieczne jest dla określenia stopnia zaawansowania nowotworu piersi - podkreśla dr Józef Donocik, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej zawierciańskiej placówki, który w tym dniu dokonywał oznaczania wraz z dr Ewą Szlachtą-Świątkowską. 

Doktor Szlachta-Świątkowska jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego ŚUM w Katowicach. Od kwietnia 2016 dr Szlachta-Świątkowska przyjmuje w Poradni Onkologicznej zawierciańskiej placówki

Przypomnijmy, zawierciański szpital jako jedna z czterech placówek medycznych na Śląsku może pochwalić się posiadaniem urządzenia, które przyspiesza proces diagnostyczny, a co najważniejsze minimalizuje w sposób bezpieczny procent pacjentek okaleczanych amputacją piersi. 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/