poniedziałek, 12 września 2016

Szpital kupił kolejny sprzęt

Szpital Powiatowy w Zawierciu może pochwalić się kolejnym zakupem. Od kilku dni dysponuje możliwością oceny tzw. węzła wartowniczego.Z racji położenia, przerzuty nowotworów złośliwych przerzutujących drogą naczyń chłonnych pojawiają się najczęściej najpierw w węźle wartowniczym. Węzeł wartowniczy (SLN) to pierwszy węzeł chłonny na drodze spływu chłonki z ogniska nowotworowego. Określenie istnienia ewentualnych przerzutów w SLN ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępowania diagnostyczno- terapeutycznego

Standardowy zabieg SLNB (Biopsji węzła wartowniczego) wykorzystuje technikę znakowania radioizotopowego. Zakupiony sprzęt to skuteczne rozwiązanie kliniczne, które wykorzystuje bezpieczne pole ferromagnetyczne. Pozwala one wyeliminować obawy związane z bezpieczeństwem, organizacją pracy i dostępnością znacznika promieniotwórczego. System składa się z sondy i znacznika magnetycznego. Znacznik wstrzykiwany jest do tkanki śródmiąższowej, dając sygnał możliwy do identyfikacji za pomocą sondy. Dzięki niemu, korzystając z urządzenia, chirurg może zlokalizować węzły wartownicze konieczne dla określenia stopnia zaawansowania nowotworu.

Wspomniana metoda jest skuteczną i wartościową alternatywą dla innych sposobów oznaczania węzła wartowniczego, która dodatkowo minimalizuje przygotowania przedoperacyjne. Oddziały chirurgiczne mogą przeprowadzić więcej zabiegów SLNB, przyspieszając proces diagnostyczny. To metoda oszczędzająca w leczeniu raka sutka, ma kluczowe znaczenie w minimalizowaniu okaleczania pacjentek amputująca piersi. Szpital Powiatowy w Zawierciu jest czwartą placówką na Śląsku, która dysponuje tym urządzeniem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/