sobota, 9 lipca 2016

W szpitalu powstają biblioteczki

Grupa Wolontariuszy Szpitala Powiatowego w Zawierciu zaprasza do udziału w akcji "Podaruj książki szpitalowi". 

Pobyt w Szpitalu jest doświadczeniem traumatycznym bez względu na wiek Pacjenta. Odwróceniem uwagi od choroby, często bólu lub osamotnienia może być książka. Ważne, aby Pacjent miał do wyboru lektury, które go zainteresują, dlatego w szpitalnych oddziałach powstaną Biblioteczki. Pierwsza taka już jest na jednym z oddziałów.

Książki "przeczytane, znane tak dobrze, że nie trzeba do nich wracać” można zostawiać w oznaczonych punktach na terenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Składać je można również na portierni, która jest czynna całą dobę. 


Organizatorzy zbiórki szczególnie zwracają się z prośbą o książki z kategorii „lekkich, łatwych i przyjemnych”. Mile widziane będą zarówno wakacyjne romanse, kryminał i sensacja jak i poczytne opowiadania. Dobra książka to znakomita terapia dla regulacji systemu nerwowego i psychiki człowieka, dlatego warto włączyć się w tą akcję.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/