czwartek, 3 marca 2016

Powraca Gala Lauretów Zawiercia

19 marca odbędzie się kolejna edycja słynnej już imprezy pod nazwą "Gala Laureatów Zawiercia". To duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście.

Podczas Gali wręczane są statuetki dla osób lub organizacji zasłużonych dla Zawiercia. W tym roku nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: kultura i dziedzictwo narodowe (krzewienie wartości patriotycznych), sport, rekreacja i turystyka (wydarzenie i osobowość roku), społeczeństwo (wolontariusz roku) i gospodarka (działalność na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości).

Całe wydarzenie okraszone będzie sporą dawką kultury. Na scenie zaprezentują się: Katarzyna Sochacka, Andrzej Kaim, Julia Bednarz, Olimpia Karbownik, Katarzyna Chojnacka, Marcin Szlachta, Maciej Kucera, Julia i Wiktoria Szlachta, Michał Stefaniak oraz chóry: Capella Vartiensis, Tutti, Forte, Chór G1.

O oprawę muzyczną zadba Orkiestra Kameralna "Feroce” i Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna pod batutą Leopolda Stawarza. Galę poprowadzi Dariusz Niebudek.

Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Prońko (znana m.in z piosenki "Jesteś lekiem na całe zło"). Artystka wystąpi razem z grupą "Trio" w nieco bardziej jazzowym repertuarze.

Bilety są do kupienia w cenie 20 i 30 złotych w kasie MOK. Gala odbędzie się 19 marca w sobotę o godzinie 17:00. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl

1 komentarz:

  1. Nie wszystkie nazwiska i nazwy chórów są zgodne z opisem na mok.pl...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/