wtorek, 22 marca 2016

Parking pod Kmicicem znów otwarty

We wrześniu 2015 lokalne media obiegła informacja o problemie z parkingiem pod jednym z pawilonów handlowych w Zawierciu. Niespodziewanie teren został ogrodzony a klienci oraz mieszkańcy osiedla zostali pozbawieni miejsc parkingowych (pisałem o tym tutaj).


O sprawie zrobiło się dosyć głośno. Okazało się, że prywatny przedsiębiorca wydzierżawił ten teren od miasta w drodze przetargu. Co ciekawe, działka ta może być jedynie wykorzystana jako parking. Nieoficjalnie mówiło się o celowych działaniach konkurencji sklepu Kmicic, który znajduje się w pawilonie. Prawdopodobnie zamknięcie parkingu przez nowego właściciela miało spowodować, że sklep upadnie. Tak się jednak nie stało. 


Parking był ogrodzony przez prawie pół roku, aż do teraz. Kilkanaście dni temu wjazd ponownie został udrożniony, a samochody mogą już parkować w tym miejscu. Zapytany o tą sytuację rzecznik Urzędu Miejskiego, odpowiada - Przedsiębiorca dzierżawiący parking w pobliżu pawilonu handlowego przystał na propozycję władz miasta i zrezygnował z dzierżawy. Teren jest już dostępny dla mieszkańców miasta. - mówi Łukasz Czop.

1 komentarz:

  1. Prawo budowlane odnośnie tymczasowego ogrodzenia.
    Czas się skończył to musiał zebrać to. A gadanie o urzędzie... myślę, że znowu ktoś sobie chce przypisać.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/