środa, 23 września 2015

Problem z parkingiem przy Kmicicu

W ostatnim czasie czytelnicy portalu informowali o problemie z parkingiem przy markecie Kmicic i BRW. Co się stało? Otóż dosyć intensywnie używany parking przy tym pawilonie został nagle niespodziewanie zagrodzony. Na początku ustawiono blokady przy wjeździe, teraz cały teren jest już otoczony barierami. Wśród mieszkańców pojawiły się pierwsze pogłoski, że parking ma być płatny. Poszukując szczegółów na ten temat znalazłem informację z dnia 27 maja 2014 roku, gdzie na stronie BIP Urząd Miejskiego ogłoszono przetarg na wydzierżawienie tej działki z przeznaczeniem jedynie na parking (link).

Po pierwszych działaniach nowego właściciela na oknach sklepu Kmicic pojawiły się kartki z oświadczeniem zarządcy sklepu. - W związku z niezrozumiałą i skandaliczną decyzją byłego prezydenta miasta o wydzierżawieniu panu związanemu z siecią Biedronka, miejskiego parkingu przylegającego bezpośrednio do pawilonu Kmicic, w celu utworzenia parkingu płatnego, a tym samym pozbawienia klientów sklepu swobodnego z niego korzystania, prosimy naszych klientów o wyrozumiałość. Liczymy, że obecny prezydent miasta pan Witold Grim w jak najszybszym czasie rozwiąże zaistniały problem. - czytamy w oświadczeniu.

W zeszłym tygodniu zwróciłem się z prośbą o skomentowanie tej sprawy rzecznika prasowego urzędu, Łukasza Czopa - Parking został już udrożniony. Warto zaznaczyć, że dzierżawa odbyła się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Teren mógł wydzierżawić każdy zainteresowany mieszkaniec czy przedsiębiorca. Mógł to zrobić również właściciel supermarketu. 

Na chwilę obecną parking jest wciąż ogrodzony. Powstaje więc pytanie jakie są dalsze losy tego terenu? Interesujące jest to czy, tak jak twierdzi zarządca Kmicica, nowy właściciel faktycznie chce wyeliminować konkurencję tym działaniem?


2 komentarze:

  1. Wszyscy wiedzą, że dzierżawa owego parkingu to ZEMSTA Pana Ryszarda Macha na Panu Zamorze za zorganizowane przez niego referendum.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jebana prawnie funkcjonująca mafia..

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/