poniedziałek, 23 listopada 2015

Zmiany na Stawkach

Na osiedlu Stawki w ostatnim czasie doszło do kilku istotnych dla mieszkańców inwestycji. 
Chyba najważniejszym takim przedsięwzięciem była budowa placu zabaw wraz z małą siłownią zewnętrzną. Prace już zakończono i zawiercianie mogą korzystać z obiektu. O powstaniu takiego miejsca w okolicy mówiło się już od dawna. 

Jak zaznacza Grzegorz Kwiecień, przewodniczący osiedla - są wstępne plany na dalsze rozwijanie tego obiektu. - W przyszłości chcielibyśmy, aby powstały tutaj na przykład altanki, ławki i tego typu infrastruktura. Jednym słowem, by było to miejsce spotkań dla mieszkańców Stawek - dodaje.

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to należy wymienić np. budowę nawierzchni wraz z odwodnieniem łącznika ulic Wiśniowieckiego i Krzywej przy Potoku Łośnickim. Wykonano przejście dla pieszych na ulicy Blanowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Szeroką. W przyszłości ma zostać wykonane oświetlenie solarne nad tym miejscem a także namalowane nowe przejście na ulicy szerokiej.
Ponadto oczywiście trwająca od kilku tygodni budowa chodnika po prawej stronie ulicy Glinianej. Te wszystkie działania sprawiają, że dzielnica ta staje się bardziej funkcjonalna i przyjazna mieszkańcom.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/