czwartek, 25 czerwca 2015

Rusza termomodernizacja szpitala

Ruszają prace związane z termomodernizacją Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Długo zapowiadana inwestycja w końcu doszła do skutku.
O planowanym remoncie informowano już kilka miesięcy temu. W ramach sporządzonego planu ocieplone zostaną ściany szpitala, wymienionych zostanie blisko tysiąc okien, wyremontowane zostanie oświetlenie i klatki schodowe. Ponadto zamontowane zostaną kolektory słoneczne.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ulbud z Częstochowy. Koszt realizacji projektu to 13,3 mln zł. Przewidywane dofinansowanie z Narodowego Fudnuszu Ochrony Środowiska to 6,3 mln zł Przewidywana wysokość pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska to około 4 mln zł.   Wkład własny powiatu łącznie (wliczając już poniesione koszty) to ok. 4 mln zł.

- Prace budowlane ruszą od poniedziałku, plac budowy został już przygotowany przez firmę. Pierwszymi zadaniami będzie wymienienie CO i przygotowanie rusztowań pod prace termomodernizacyjne. - mówił podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu wicestarosta Konrad Knop.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/