poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Jest pozwolenie na budowę III etapu drogi w SAG

W ostatnim czasie Starostwo Powiatowe wydało oficjalne pozwolenie na dokończenie tzw.
zachodniej obwodnicy Zawiercia, biegnącej przez Strefę Aktywności Gospodarczej. Rozpoczyna się ona przy hotelu Villa Verde, a kończy obecnie na skrzyżowaniu z Podmiejską. Zawierciański magistrat planuje zbudować trzeci, około kilometrowy odcinek, który połączy strefę gospodarczą z Drogą Krajową nr 78, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy oferty inwestycyjnej miasta. Odciąży też w pewnym stopniu ruch drogowy w mieście, a szczególnie ruch na ulicy Rolniczej i Marciszowskiej, gdzie obecnie przejeżdża sporo samochodów ciężarowych.

Według wstępnych planów, budowa III etapu drogi jest przewidziana na 2016 rok. Inwestycja wg. wcześniejszych założeń miała być realizowana w tym roku, lecz została przesunięta ze względu na wielki remont ulic Okólnej, Snopkiewiczówny i Rączki, który będzie przeprowadzany w pierwszej kolejności.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/