wtorek, 15 kwietnia 2014

Lotnisko Udetfeld...

O historii lotniska w Pyrzowicach (dawniej lotnisko Udetfeld) oraz historii naszego regionu była mowa na spotkaniu Sekcji Historii, Oświaty i Ochrony Zabytków Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. Frekwencja na spotkaniu była dość duża.
Wiele ciekawych rzeczy opowiadał dziś Zdzisław Klużniak na spotkaniu w sali 203. Uczestnicy mogli posłuchać przede wszystkim o historii lotniska Udetfeld (Pyrzowice) w czasie II wojny światowej, ale i o roli Zawiercia w tym temacie. Pan Kluźniak pokazał też wiele ciekawych zdjęć oraz film związany z lotniskiem Udetfeld. Miłośnicy historii regionu na pewno wyszli z tego spotkania zadowoleni.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/