wtorek, 30 lipca 2013

Australijka poszukuje swoich krewnych z Zawiercia

Otrzymałem dziś prośbę od pewnej osoby, więc zamieszczam ten materiał. Jeśli ktoś może pomóc, zapraszam na Facebook'a: www.facebook.com/MarianDomagalaFamily

"Mam na imię Jane Domagała i mieszkam w Australii. Poszukuję w Polsce rodziny mojego dziadka Mariana Domagały, który urodził się w Zawierciu w 1924 roku. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje o rodzeństwie mojego dziadka i jego potomkach proszę o kontakt.
Mój dziadek, Marian Domagała, urodził się 04 września 1924 roku w Polsce w Zawierciu. Rodzicami jego byli Franciszek i Antonina Domagała. Franciszek urodził się w 1867 roku w Kroczycach. Antonina (z domu Korpyś) urodziła się w 1886 roku również w Kroczycach.
Mój dziadek miał czarne włosy, niebieskie oczy i miał około 165cm wzrostu. Nie wiem nic o jego życiu przed II wojną światową, i niewiele więcej wiem co się działo z nim później . Mój dziadek w 1940 roku został wywieziony do Niemiec. Do końca wojny był robotnikiem przymusowym w fabryce w Bad Wiesser. Następnie do 1946 r. był kierowcą w Wildflecken. Potem był kierowcą w Kassel (1947/48), a w latach 1948 i 1949 był kierowcą w Griesheim i Hersfeld. W 1945 roku ożenił się z Anną Konieczna. W 1946 roku urodziło się im pierwsze dziecko, (mój tata) Władysław (ur. w obozie w Aschaffenburg). Drugie dziecko, Zygmunt urodził się w 1948 r. w obozie w Fulda. Mój dziadek z rodziną postanowili wyemigrować z Europy. 17 czerwca 1949 roku wypłynęli z Neapolu. Miesiąc później 15 lipca 1949 roku wysiedli na brzeg w Australii w stanie Victoria, i osiedlili się w Newborough. Marian i Anna mieli trzeciego syna, Andrzeja, który urodził się w 1950 roku. Niestety mój dziadek dwa lata później w 1952 zginął w tragicznym wypadku motorowym.
Napisałam ten list w nadziei odnalezienia rodziny Mariana Domagały oraz dalszych członków rodziny, którzy mieszkają w Polsce. Jeśli masz jakiekolwiek informacje o mojej rodzinie, napisz do mnie poprzez Facebook.
Pozdrawiam,
Jane Domagała"

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/