piątek, 29 marca 2013

ul. Limanowskiego i okolice cz. 2

Dziś kolejna część mini-cyklu "ul. Limanowskiego i okolice"! Tym razem zapraszam do obejrzenia zdjęć i przeczytania kilku ciekawostek na temat małej i obecnie mało znanej ulicy Krótkiej.

Na Krótkiej znajduje się budynek Zboru Kościoła Zielonoświątkowego „Ebenezer” w Zawierciu. Na zdjęciu drugi z prawej. Dawniej w miejscu budynku kościoła znajdował się dom Wizorów, którzy prowadzili w nim sklep z przyrządami szewskimi.
W jednej z kamienic przy ulicy Krótkiej wychował się Wacław Kubik, który doktoryzował się u Tadeusza Kotarbińskiego, a później uczył logiki na Uniwersytecie Toruńskim.
Dawniej w miejscu ulicy Krótkiej zaczynała się ulica Ogrodowa i biegła ona aż do ulicy Parkowej.
Ulica Krótka obecnie jest wyłożona kostką brukową, jest jednokierunkowa i nie poruszają się nią samochody.
Ogrodowa była popularną ulicą Zawiercia. Znajdowały się tam sklepy i małe zakłady usługowe. Jak wspomniałem, zaczynała się na ówczesnej Krótkiej.
Widok na zespół kamienic przy ulicy Krótkiej od strony ulicy Piłsudskiego.

2 komentarze:

  1. Widać ze za bardzo nie znasz historię miasta. To NIE jest ulica Krótka, to kiedyś była ulica Wolna, zaczynała się ona od ul. Krótkiej a idąc nią przechodziło się obok poniemieckiego bunkra a dalej tą uliczka między tymi domami do ulicy 1-Maja. Ulica Ogrodowa zaczynała się od tego bunkra i była równoległa do ulicy 1 Maja. Tyle że na Ogrodowej był TYLKO jeden sklep spożywczy w prywatnym parterowym i NIC więcej! Wychowałem się w tym rejonie, więc wiem co mówię.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/