niedziela, 23 września 2018

Wrześniowe laboratorium w Zawierciu

Kolejna, wrześniowa odsłona Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji już za nami. W Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbyło się spotkanie z Wiesławą Chojkowską.


Gość odpowiadał na pytania, czym zajmuje się scenograf, kostiumograf, dekorator wnętrz w teatrze, filmie, telewizji, czy też jakie umiejętności, cechy charakteru są szczególnie przydatne w pracy scenografa. Wiesława Chojkowska to zawiercianka, współtwórczyni ponad 130 filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i spektakli teatralnych, scenograf i dekorator wnętrz filmów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Hoffmana, Jana Jakuba Kolskiego czy też Stanisława Barei. Wrześniowe Laboratorium urozmaiciły dwie uzdolnione dziewczyny, bliźniaczki - Wiktoria i Julia Szlachta, które wykonały kilka rozrywkowych utworów. 

Już na początku października kontynuacja cyklu. Tym razem, w zawierciańskiej Galerii pojawi się córka poety - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Kira Gałczyńska. 

Zobaczcie zdjęcia. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/